BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa Can - Meram Tıp Fakültesi

Meram Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Karlı bir kış gününde kiminle tanışacağımızı bilmeden büyük bir heyecanla hastanemizin İvig servisine doğru yol alıyoruz. Servise gittiğimizde bizi iç ısıtan gülüşüyle Mustafa Can karşılıyor. Mustafa Can 7 yaşında ve Kronik immün yetmezliği (bağışıklık sistemi yetersizliği) ile hastanemizde misafir olan tatlı mı tatlı bir beyefendi. Kendisi başlarda biraz çekingen olsa da birlikte boyama yapmaya başlar başlamaz hemen oyuna dahil olup çekingenliğini attı üstünden. Daha sonrasına ise hep birlikte bil bakalım oynadık. Mustafa Can bu oyunda çok başarılıydı ve kibarlık için bazı oyunları bilerek kaybetmesiyle de kalbimizi kazandı. Sohbet ederken Mustafa Can'ın dinazorları çok sevdiğini ve de büyüyünce polis olmak istediğini öğrendik. Ona dileğini sorduğumuzda ise oyuncak polis arabası istediğini öğrendik. Siz de Mustafa Can'ın bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz? 

Bugün Mustafa Can'nın doğum günüydü. Ona bir sürpriz hazırladık. Yanına gittiğimizde bizi heyecanla karşıladı. Kocaman kalbiyle hissetmiştim sanki onun için neler planladığımızı. Pastası gelene kadar biraz oyalamaya çalıştım ama o kadar heyecanlıydı ki hemen gitmek istiyordu. Kapıyı açtığımızda iyi ki doğdun şarkısıyla karşılanınca gözleri ışıl ışıl oldu. Hep birlikte pasta yedik, oyunlar oynadık. Jenga oyununda harikaydı. Hepimizi yendi. En son sıra hediye faslına gelince ayrı bir heyecan sardı Mustafa Can'ı. Polis arabası onu çok heyecanlandırmıştı. Büyük bir merakla açtı. Kumandalı olması onu ayrı bir mutlu etti. Bize teşekkür etti. Musmutlu, kucağında bir sürü kalple döndü evine. Biz de bir çocuğun daha kalbini kazanmanın mutluluğunu paylaştık.

Hediyeyi alarak Mustafa Can'ın dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. İyi ki varsın Leyla'dan Sonra. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: