BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gonca Gül - Meram Tıp Fakültesi

1 1

Meram Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bulutlu bir nisan sabahında hastanemizin Onkoloji servisine doğru yola çıktık. Servise gittiğimizde minik prensesimiz Gonca Gül bizi güler yüzüyle karşıladı. Gonca Gül 10 yaşında ve İTP (Kan pulcuklarının sayısının azalmasıyla karakterize bir klinik tablo) tanısıyla tedavisi görmekte. Ziyaretimize getirdiğimiz boyama kitaplarını boyamakla başladık. Bu sırada Gonca Gül'ün en sevdiği rengin mor olduğunu öğrendik. En sevdiği oyun da arkadaşlarıyla oynadığı Jenga ve yakar topmuş. Büyüyünce sınıf öğretmeni olmak isteyen Gonca Gül öğretmenini de çok seviyormuş. En çok kitap okumaktan keyif alan Gonca Gül'ün okuduğu son kitap Mevlana Diyarında Bir Varmış Bir Yokmuş 'muş ve yazarına imzalatma fırsatı olmuş. Ziyaretimizin ilerleyen dakikalarında Acaba Neyim Anlat Bakalım oyununu oynadık ve çok keyif aldık. Sonrasında da prensesimizle Uno oynadık ve Gonca Gül tüm elleri galibiyetle tamamladı. Ziyaretimizin sonlarına yaklaşırken prensesimize dileğini sorduk ve bize "Barbie Seyahat Seti" cevabını verdi. Siz de prensesimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Prensesimizin hediyesi elimize geçince hızlıca kendisine ulaşıp hastaneye geleceği günü beklemeye başladık. O gün geldiğinde de hediyesini de yanımıza alarak  polikliniğe doğru yola koyulduk. Havanın güzelliğinden nasiplenerek miniğimizle bahçede buluştuk. Gonca Gül hediyesini görünce çok sevindi. Prensesimizin dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: