BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Erdem - Meram Tıp Fakültesi

1 1

Meram Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün, günün yorgunluğunun mutlulukla son bulacağından habersiz Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Boya kalemlerimiz, boyama defterimiz ve birbirinden güzel oyunlarla miniğimiz Erdem'in odasına girdik. Erdem'imiz 7 yaşında ve AML1 (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Keyifli mi keyifli geçen vaktimize Erdem'in en sevdiği renklerle boyama yaparak başladık. Çok güzel resimlerin arasından en sevdiğini seçip özenle boyadık. Boyama sırasında Erdem'in UNO oyununu bildiğini öğrenince hiç vakit kaybetmeden kartlarımızı çıkardık ve Erdem'e karşı büyük bir yenilgi aldık. Yalnız onun sadece UNO'da değil matematikte de çok iyi olduğunu, öğretmeninin onu hep takdir ettiğini öğrendik. Tabii Erdem de bize bir oyun öğretti. Kelime üretme oyununu bize öğrettikten sonra isimlerini kendisinin koyduğu kardeşlerinin ismini yazdık küçük taşlarla. İsim seçme konusunda çok iyi olduğu için bize de takma bir isim koymasını istedik ve seçerken çok eğlendik.

Süper Doktor'suz bir ziyaret olamazdı diyip oyun maceramıza onunla devam ettik. Her ne kadar Süper Doktor'da başarılı olsa da miniğimizin büyüyünce Jandarma veya Polis olmak istediğini öğrendik. Bizi ileride çok iyi koruyacağına dair sözümüzü aldıktan sonra Erdem'e dileğini sorduk. Mesleğini yaparken helikopterlerden atlamayı hayal eden küçük polisimizin dileği "Kumandalı Helikopter".

Biz Erdem ile çok eğlendik. Sizler de geçirdiğimiz keyifli zamanın ardından dileğini gerçekleştirerek onu daha mutlu etmek ister misiniz? 

Çok güzel bir kasım sabahı Erdem'in hediyesinin geldiğini öğrenmemizle daha da güzelleşti bugün. Hediyeyi teslim alır almaz koşa koşa Erdem'in yanına gittik. Hediyesini açarkenki heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Kumandalı Helikopter' ini kullanmayı en kısa sürede öğreneceğini söyledi. Miniğimizin yüzünde gülümseme olan ve o sıcacık bakışlarına mutluluk katan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: