BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Derviş Ali - Meram Tıp Fakültesi

1 1

Meram Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel güneşli bir günde fakültemizin Onkoloji servisinde tedavi gören Derviş ile koridorda kırmızı arabası ile oynadığı esnada tanıştık. Fakültemizin Onkoloji servisinde Kronik İTP ( Kan pulcuklarının sayısının azalmasıyla karakterize bir tablo) tedavisi gören 8 yaşındaki Derviş bizi heyecanlı ve meraklı bir şekilde karşıladı. Resim yapmayı çok seven Derviş ile boyama yaptık. Boyama yaparken en sevdiği rengin mavi olduğunu öğrendik. Bir yandan sohbet ederken de en sevdiği oyunun yakan top olduğunu, en sevdiği dersin matematik olduğunu ve ileride polis olmak istediğini söyledi. Sonrasında Bil Bakalım Kim? ve Süper Doktor oyunlarını oynadık. Bu oyunları daha önce hiç oynamamış minik arkadaşımız Derviş iki oyunda da bizi hızlı bir şekilde yendi. Oynadığımız oyunları da çok seven Derviş boyama yapmayı daha çok sevdiği için boyama yapmaya geri dönmek istedi. Oyun oynarken birlikte çok eğlendik . Ziyaretimizin sonuna geldiğimizde ona dileğini sorduk ve "Büyük Resim Defteri ve 36'lı Boya Kalemi" cevabını verdi. Siz de minik arkadaşımızın dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Miniğimiz Derviş'in hediyesi elimize ulaşınca hastaneye gelecekleri günü beklemeye başladık. Miniğimizle o güzel nisan sabahında hastanemizin bahçesinde buluşarak hediyesini teslim ettik. Derviş'in mutluluğu gözlerinden okunabiliyordu. Dileğini gerçekleştiren gönüllümüze teşekkür ederiz.


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: