BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zeynep Sude - Kocaeli Tıp Fakültesi

1 1

Kocaeli Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün tatlı mı tatlı Zeynep'imiz ile tanıştık. Sarı saçları ve yeşil gözleriyle bizi gülümseme ile karşılayan miniğimize selam verdikten sonra kısacık bir tanışma merasimi gerçekleştirdik. Tam adının Zeynep Sude olduğunu öğrendik. Zeynep 3,5 yaşında ve miniğimizi Fallot tetrolijisi (Bir çeşit doğumsal kalp anomalisi) tanısıyla hastanemizde misafir etmekteyiz. Şirin mi şirin miniğimize getirdiğimiz Barbie Bebek ve oyuncak çay setini verince yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. İlk başlarda konuşmak istemese de ilerleyen dakikalarda bize şarkı söyleyecek kadar koyulaştı muhabbetimiz. Bize oyuncak çay setiyle çay ve kahve ikram edip yeni lezzetli ve sağlıklı tarifleriyle bize ne kadar muhteşem bir hayal gücüne sahip olduğunu gösterdi. Tabi sadece bizi değil Maviş adını verdiği Barbie bebeği de o harika karışımlarından mahrum bırakmadı. İlerleyen dakikalarda en sevdiği rengin mavi olduğunu ve ilerde doktor olup insanlara yardım etmek istediğini öğrendik. Geçirdiğimiz vaktin sonlarına gelirken ondan çok istediği bir dileğini sorduk o da bize pembe bir bisiklet istediğini söyledi. Ve sonra her ne kadar odadan ayrılmak istemesek de veda ettik. Zeynep de bizi el sallayarak uğurladı.
Tatli Zeynep'imiz hediyesine kavuştu.Cok istediği pembe bisikleti üzerinde gözlerinin içi gülüyor.Hayatinda hep böyle güzel gülmen ve hayallerinin gerçek olması dileğiyle...
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: