BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf - Kocaeli Tıp Fakültesi

Kocaeli Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde yatan 4.5 yaşındaki minik Yusuf'u ziyarete gittik. Odaya ilk girdiğimizde Yusuf tabletiyle oyun oynuyordu. Bizi görünce biraz çekindi. Ona yanımızda götürdüğümüz oyuncak araba ve boyama kitabı gösterince tableti bıraktı ve bizle oyun oynamaya başladı. Arabalarla oynarken hep yeşili seçti yeşili çok seviyormuş ve ilerde polis olmayı çok istiyormuş. Yusuf ALL (bir çeşit kan kanseri) hastalığı nedeniyle tedavi görüyor. Oyunumuzun ardından bizden ne istediğini sorduk. Kendisi biraz çekingen bir çocuk olduğundan ilk bir şey istemedi. Daha sonra yeşil bir akülü arabasının olmasını çok istediğini söyledi hatta yarın gelse olur mu ne zaman gelecek diye sorular sordu. Siz de bu miniğimiz bu dileğini bir akülü araba alarak gerçekleştirmek ister misiniz?

Bugün minik Yusuf 'umuza hediyesini ilettik.Minicik kalbinde kocaman heyecanlara vesile olmuşuz. Annesi:" Yusuf dün gece uyku uyuyamadı sevinçten, çok mutlu oldu , anne asker arabası diyor."dedi .Minigimiz özellikle akülü arabasının anahtarını sevmiş, tıpkı gerçek arabaların anahtarına benziyor demiş. Bazı iyilikler asla unutulmaz .Minik kalplere dokunan güzel insanlar unutulmaz. Yusuf'umuzun bu kadar mutlu olmasını sağlayan gönüllümüze çok   teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: