BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7045 - Kocaeli Tıp Fakültesi

Kocaeli Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Pediatri servisine gittiğimizde arkadaşımız ile tanıştık. Arkadaşımız 11 yaşında ve Akut Romatizmal Ateş (bir çeşit sistemik inflamatuar hastalık) tanısı koyulmuş. Arkadaşımız bizleri yatağında bağdaş kurmuş oyun oynamaya hazır bir şekilde karşıladı. Öncelikle birbirimizi tanıdık ve okul hayatı hakkında sohbet ettik. Arkadaşlarından uzak kaldığı için onları ve öğretmenini çok anlattı. Hayalindeki mesleğin “cerrah olmak” olduğunu söyledi. Daha sonra oyun oynamaya başladık. Oyunumuz Tabu idi ve oldukça başarılı oldu. Yaşına da uygun bir oyundu. Ziyarete giderken ona 100 Temel Eser’den bir kitap hediye ettik ve annesinden kitap kurdu olduğunu öğrendik. Elindeki kitabı bu gece bitirip hemen başlayacağını söyledi. Sona yaklaşırken ona istediği bir dileği olup olmadığını sorduk. Dileğinin “Scrabble“ olduğunu söyledi. Siz de onun hayalini gerçekleştirmek ister misiniz? :)

Arkadaşımızın dileği olan Scrabble kendisine ulaştı. Ailesiyle iletişime geçildi ve annesi hediyenin arkadaşımızı çok mutlu ettiğini söyledi.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: