BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mehmet Anıl - Kırıkkale Tıp Fakültesi

1 1

Kırıkkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların yavaş yavaş ısındığı baharın bu ilk günlerinde havaya, suya, toprağa düşen cemre misali "Bugün hangi miniğimizle tanışacağız da gönlümüze bir cemre düşmüş gibi içimizi sımsıcacık yapacak?" merakıyla hastanemizin Pediatri servisine adımımızı attık. Servisteki oda ziyaretimizde sıkılmış bir şekilde telefon ile oynayan Mehmet Anıl ile karşılaştık. Bakışlarındaki sıcaklıkla içimize cemreyi düşürüveren bu miniğimizle hemen tanıştık. Mehmet Anıl, 9 yaşında çok zeki bir çocuğumuz. Kendisi "Osteogenesis Imperfecta" (Kemiklerin kırılganlığının arttığı bir rahatsızlık) tanısıyla hastanemizde misafir ediliyor. Bu güzel misafirimizle biz de kaliteli vakit geçirmek istiyoruz ve bizimle birlikte ne yapmak istediğini soruyoruz. Sunduğumuz birçok seçenek arasından tereddütsüz bir şekilde yapboz yapmayı seçiyor. Üzerinde köpekbalıkları olan bir yapboz seçiyoruz ve yapmaya koyuluyoruz. Akıllı yakışıklımız, göz açıp kapayıncaya kadar bitiriveriyor yapbozu. Bu konuda oldukça yetenekli olduğunu anlıyoruz. Bize yapboz yapmayı çok sevdiğinden bahsediyor. Evinde birçok yapbozu varmış; fakat birçoğunun parçalarını kaybetmiş. Bunun üzerine yakışıklımıza hiçbir yapbozun dayanamayacağını, Mehmet Anıl'ın hepsini çözeceğini anlayarak "Bil Bakalım Kim" isimli kutu oyununu oynamayı teklif ediyoruz. Teklifimizi tatlı bir şekilde kabul eden minik arkadaşımızla oyunumuzu oynarken sohbet etmeyi ihmal etmiyoruz. Sohbetimiz sırasında babasını örnek alarak büyüyünce asker olmak istediğini belirten Mehmet Anıl'ın güçlü hayvanlara karşı da büyük bir sevgisi olduğunu öğreniyoruz. Pitbull cinsi köpekler en çok sevdiği hayvanlar arasındaymış ve yeşil rengini çok seviyormuş. Henüz anaokuluna gitmesine rağmen okuma yazmayı bilen ve en sevdiği dersin matematik olduğunu söyleyen bu akıllı miniğimiz , sohbetiyle hepimizi kendine hayran bırakıyor doğrusu. Bize akıllıca sorular sorarak "Bil Bakalım Kim" oyununda da hepimizi her el yenmeyi başarmasına da şaşırmıyoruz artık. En sevdiği yemeği sorduğumuzda da "pide" cevabını alıyoruz. Bu cevap hepimizin karnını acıktırıyor doğrusu. :) Okulda, evde en çok ne yaptığını sorduğumuzda da futbol oynadığını ve Beşiktaşlı olduğunu belirten bu miniğimizle vaktin nasıl geçtiğini anlamıyoruz ve ziyaret saatimizin sonuna geldiğini fark ettiğimizde ona bizden istediği bir şeyi dileyebileceğini söylüyoruz. İlk başlarda kararsız olan miniğimize düşünmek için süre verdiğimizde güçlü hayvanlara karşı sevgisiyle bizi şaşırtmayacak bir cevap veriyor. İçinde köpekbalıkları olan "Hotwheels Renk Değiştiren Araçlar Sharky Oyun Seti" istediğini söylüyor. Siz de bu akıllı miniğimiz Mehmet Anıl'ın dileğini gerçekleştirerek onun gözlerindeki ışıltıya ışıltı katmak ve bizim gönlümüze düşen cemreyi onun da gönlüne düşürerek onu mutlu etmek istemez misiniz? :) 

Mehmet Anıl'ın hastanemizde olduğunu öğrenince heyecanla hediyesini alıp servise yanına çıktık. Tam zamanında yetişmişiz; çünkü kendisi de eve gitmek için hazırlanıyordu. Bizi görünce çok mutlu oldu. Daha sonra birlikte hediyemizi açtık, sohbet ettik. Hediyesi ve mutluluğu ile eve uğurladık. Kendisini mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: