BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Züleyha - Katip Çelebi Tıp Fakültesi

1 1

Katip Çelebi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Züleyha daha 2.5 yaşında. Önce hemşire abla annesine Züleyha ile görüşebilir miyiz diye sordu. Daha sonra kapıdayken göz göze geldik ve oyun oynamak ister misin diye sordum. Utangaç bir şekilde yere bakarak kafasıyla evet dedi. Buna rağmen oynamayı çok istediği o kadar belliydi ki... Hemen içeri girdik baya uzun bir süre sorularımıza geç ve sadece kafasını sallayarak cevap verdi. Yanında pembe çok tatlı bir oyuncak kedi vardı. Bir isminin olup olmadığını sorduğumda tepkisiz kaldı hemen önüne eğilip göz hizasına gelerek: '' Bu kediye bir isim koymamız gerek bir isim koymadan da gitmem'' dedim. Bunun üzerine gülümsemeye başladı bir şekilde yakalamıştım bir yerden. Bir yandan Özgür ve Serdar arkadaşım da bir şekilde iletişim kurmaya çalışıyorlardı. Bize alışır gibiydi. Sonra yanındaki topu gördüm ve Züleyha'ya atıp tut dedim. O da bana attı baya uzun bir süre topla oynadık ve kahkahalar atmaya başlamıştı. Bir anda kediyi gösterip ''Bunun bacakları var '' dedi. İlk defa konuştu bizimle çok mutlu olmuştuk. Annesi bir konuşursa bir daha susmaz diye uyarmıştı bizi ama tam olarak istediğimiz de buydu varsın susmasın. Oyunlar oynarken kahkahalar atıyordu yüzünden gülücükler hiç eksik olmuyordu demem o ki iyice şımarmıştı :) Arada durup ben doktor olmak istiyorum dedi ve ekledi annem de doktor olabilir. Evet olabilir hepimiz olabiliriz doktor :) Artık yorulmuştu ve gitmemiz gerekiyordu. Yanıma çağırdım ve canının istediği bir şey var mı dedim. Babam dedi halbu ki babası her gün geliyormuş zaten :) Başka dedim. Dedem dedi bu defa :))) Zaten sürekli ziyaret ediyormuş dedesi. Sonra meyve suyunu gösterip bu dedi. Sanırım mutluydu çok istediği de bir şey yoktu. Sonra bir anda oyuncak dedi. Nasıl bir oyuncak istediğini sorduğumda ''Bebek'' dedi. Bir oyuncak bebek istemişti.Tabi ki dediğim de tekrar oyunlar oynamaya zıplamaya başladı. Artık gitmemiz gerektiğini söylediğimde üzüldü ve gözleri doldu. elimden tuttu sıkıca ama bir şey demedi. Umarım bir kez daha gidip mutlu edebiliriz tekrardan Züleyha 'yı.   

Evet, hediyesini aldı küçük arkadaşımız. Annesine sorduğumuzda çok mutlu olduğunu yüzünde gülücüklerin eksik olmadığını söyledi. Biz de mutlu olduk hem de çok. :) Dualar etti annesi çok sevinçli olduğunu sesinden bile anlayabiliyorduk. Umarım hayatındaki her şey çok güzel olur Züleyha için. Gönüllülerimize teşekkür ederiz.Sevgiyle kalın. :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: