BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Eymen - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hafif esintili bir bahar günü yeni arkadaşlar edinecek olmanın tatlı heyecanı ve mutluluğuyla yanımıza boyama kitabını, kalemlerimizi ve oyun hamurunu alıp koşa koşa Adölesan servisine doğru ilerliyoruz. Kapının eşiğinden bizim geldiğimizi gören 4 yaşındaki heyecandan yerinde duramayan Yusuf Eymen, Hidrosefali ( Beyin omurilik sıvısının çoğalmasıyla kafatasının büyümesine sebep olan hastalık) nedeni ile hastanemizde tedavi görüyor. Getirdiğimiz renkli çıkartmaları görüp hemen hepimizin eline rengarenk yıldızlar yapıştıran Yusuf Eymen'in Fenerbahçeli olduğunu öğreniyoruz. Ardından boyama kitabından beğendiğimiz bir sayfayı açarak bir yandan sohbet edip bir yandan da boyama kitabını beraber doldurmaya başlıyoruz. Sonrasında oyun hamuruyla oynamak istediğini söylüyor. Minik birkaç balık yaparken aynı zamanda da arı vız vız şarkısı eşliğinde hafiften dans ediyoruz. Beraber çok güzel vakit geçirdiğimiz miniğimiz beraber oyun hamurundan kalp yapmak istediğini söyleyince içine sevgimizi de katıp iki güzel kalp yaptıktan sonra Yusuf Eymen'e dileğini sorduğumuzda uzun sevimli bir kararsızlıktan sonra "Uzaktan Kumandalı Araba" istiyor. Siz de  miniğimizin bu dileğini gerçekleştirerek onu mutlu etmek ister misiniz?

Yazın yüzünü yeni yeni göstermeye başladığı güneşli bir günde, Yusuf Eymen'i  tekrar görecek olmamızın heyecanıyla hediyemizi de alıp zaman kaybetmeden miniğimize götürdük. Bizi kocaman bir gülümsemeyle karşılayan Yusuf Eymen, uzaktan kumandalı arabasını görünce mutluluğunu gizleyemedi ve "yarış arabası" diye sevinmeye başladı. Heyecanlı bir şekilde arabayı kutusundan çıkarmak isteyince hemen ona yardım ettik ve gözlerinin parlayışına şahit olduk. Miniğimizin bu mutluluğuna sebep olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: