BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yunus Emre - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

1 1

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin hematoloji servisinde tedavi gören Yunus Emre'yi ziyarete gidiyoruz. Miniğimiz henüz 5 yaşında ve ailesinden aldığımız bilgiye göre Mayıs ayından beri hastanede Lösemi (kan kanseri) nedeniyle tedavi görmekteymiş. Gider gitmez Yunus Emre'yle tanışıp çok sevdiğini öğrendiğimiz Jenga oyununu oynamaya başlıyoruz. Her kule yapıp devirmemiz Yunus'un kahkahalarıyla şenleniyor. Biraz da boyama yapmaya karar veriyoruz ve Yunus için hepsi yeşil olan ama aslında farklı farklı olan renkler kullanıyoruz. :) 

Başlarda hastanede çok sıkıldığını söyleyen Yunus şimdilerde bir sürü arkadaşı olduğunu ve onlarla oynadığını söylediği için biz de çok mutlu oluyoruz. Kule yapmakla başlayan oyunumuz Yunus'un bize yaptığı türlü şakalarla daha da eğlenceli bir hal alıyor. Bir yandan oynayıp bir yandan sohbet ederken Yunus'un da bizim gibi doktor olmak isteğini öğreniyoruz ve bu bizi de çok mutlu ediyor. Bir dileği olup olmadığını sorduğumuzda "kırmızı küçük arabalar" istediğini bize belirtiyor. Ardından gitmesi gerektiği için annesiyle ve miniğimizle vedalaşıyoruz ve hediyesi geldiğinde tekrar görüşmeyi diliyoruz. 

Bugün annesiyle haberleştikten sonra Yunus Emre'yi poliklinikte ziyaret ederek bize dilekte bulunduğu küçük arabalarını ona ulaştırdık. Bizi görür görmez heyecanlanıp gözlerini hediyesine yöneltti. Biz de miniğimizi daha fazla bekletmek istemediğimiz için hemen hediyeyi ona uzattık ve onun hediyeyi açmasını bekledik. Minik elleriyle verdiği uzun uğraşlar sonucunda renk renk arabalarını görünce gözleri parladı ve hepsini çıkarmaya başladı. Bu sırada bir yandan da bize renklerini saymaya çalıştı. "En çok hangisini beğendin?" diye sorduğumuzda "Hepsini" deyince çok mutlu olduk. Ardından hepsini eve götürüp ablasına göstermek istediğini onun da çok beğeneceğini söyledi. Yunus'u arabalarıyla oynaması için bıraktık ve bir dahakine oyun oynamak için sözleştik. Dileğini gerçekleştirip miniğimizi mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: