BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yağmur - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

1 1

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı güneşli bir Trabzon gününde arkadaşlarımızla bir araya gelip minik arkadaşımız Yağmur'la tanışmak için Adölesan servisine doğru yola çıkıyoruz. Yağmur Nefrotik Sendrom( Bir çeşit böbrek hastalığı) tanısıyla tedavi görmekte. Bizi içtenlikle karşılıyor. Kendimizi tanıtıp Jenga mı yoksa Uno mu oynamak istediğini soruyoruz. Miniğimiz Uno oynamak istediğini söylüyor. Bir taraftan Uno oynarken derin bir sohbete dalıyoruz. Yağmur'un 12 yaşında olduğunu, 3 yaşında bir kardeşi olduğunu, en sevdiği rengin mor olduğunu ve büyüyünce savcı olmak istediğini öğreniyoruz. Müzik dinlemeyi özellikle Kpop gruplarını çok sevdiğini söylüyor. Uno oynadıktan sonra Yağmur'un Jenga'da iddialı olduğunu öğreniyoruz ve Jenga oynamaya başlıyoruz. Gerçekten de Yağmur'un söylediği kadar iddialı olduğunu görüyoruz. Hepimizi yeniyor. Jenga oynarken Kpop ile ilgili sohbetimize devam ediyoruz, bize sevdiği grupların posterlerini ve kartlarını çantasından çıkarıp heyecanla gösteriyor. Favori kartlarını gösterirken gözlerinin parladığını görüyoruz.

Biz de ona dileğini sorduğumuzda biraz düşündükten sonra "K-pop Kanvas Ayakkabı" cevabını alıyoruz. Siz de  Yağmur'un dileğini gerçekleştirip yüzünde gülücükler açmasına vesile olmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: