BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Taha - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

1

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

   Ellerimizde oyuncaklarımız, çocuklarımızla vakit geçirmek üzere servisin yolunu tutuyoruz. Taha öyle güler yüzlü, öyle samimi bir çocuk ki görür görmez içimizi ısıtıyor. Taha 8 yaşında,  Akut Romatizmal Ateş (sistemik inflamatuvar bir hastalık) tanısıyla hastanemizde bulunuyor.

   Odasındaki arkadaşı ve Taha'yla çok güzel vakit geçiriyoruz. Beraber Jenga oynayıp sohbet ediyoruz. Bu sırada Taha'nın Trabzonsporlu olduğunu, en sevdiği rengin de bordo olduğunu öğreniyoruz. Maçları hiç kaçırmıyor aynı zamanda. Öyle ki teyzesi gülerek anlatıyor bize Taha'nın maç izlerken nasıl olduğunu. Büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzdaysa "Polis" diyor Taha. Derslerinde de oldukça başarılı olduğunu öğreniyoruz. Zaten gözlerinden anlaşılıyor çalışkan bir öğrenci olduğu. En sevdiği ders ise Fen Bilgisi dersiymiş. İngilizce'yi de sevdiğini söylüyor sonrasında.

   Oynadığımız oyunlarda oldukça başarılı olan miniğimizi tanıdıkça birçok oyunu oynayabildiğini öğreniyoruz. Mangala, satranç, Jenga... En sevdiği oyunsa tombalaymış. Sohbet ederken Taha'nın en sevdiği hayvanı merak ediyoruz. Atları çok sevdiğini ve evlerinin yakınlarındaki at çiftliğine ailesiyle beraber gittiklerini anlatan Taha aynı zamanda inekleri de çok seviyormuş. Ama sanırım o da bizim gibi boynuzlarından korkuyormuş biraz. Mangala'da Taha'ya yenildiğimiz için bir sonraki sefere bize Mangala öğretmesi sözüyle ayrılıyoruz yanından.

   Taha bizden “Bordo ve mavi, zilli, dört tekerlekli bir bisiklet” istiyor. Miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? 

PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: