BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sıla - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün adölesan servisine gidiyoruz. Karaciğer transplantasyonu (Karaciğer Nakli) tanısıyla hastanemizde tedavi gören Sıla ile tanışıyoruz. 8 yaşındaki miniğimiz Sıla’nın çok sıkıldığını öğreniyoruz. Odasına girdiğimizde Sıla bizi sımsıcak bir gülümsemeyle karşılıyor. Elimizdeki çok çeşitli oyunlardan boyama kitaplarıyla başlıyoruz. En sevdiği rengin kırmızı olduğunu söyleyen Sıla bizim de sevdiğimiz renkleri sorarak bizim de boyamaya katılmamızı istiyor. Biz de çok isteyerek oyuna katılıyoruz. Boyama yaparken pastel boyalarının ellerini boyadığını bu yüzden getirdiğimiz kuru boyalara çok sevindiğini söylüyor. Boyamaya o kadar çok kendimizi kaptırıyoruz ki neredeyse boyama kitabını bitiriyoruz. Daha sonra Sıla’ya yeni bir boyama kitabı daha hediye ediyoruz. Sıla’yla sohbet ederken 4 kardeş olduklarını öğreniyoruz. Sıla’nın yaptığı güzel boyamaları görünce ileride ne olmak istediğini soruyoruz. Hevesle öğretmen olmak istediğini söylüyor. Yanımızda götürdüğümüz Scrabble kutusunu görünce meraklanıyor ve kutuyu açmak için sabırsızlanıyor. Son oyunumuz olan uno oyununu oynarken Sıla hazır cevaplarıyla bizi kahkahaya boğuyor. Verdiğimiz hediyelerle çok mutlu olan Sıla ziyarete katılan arkadaşımızın kulağına sessizce oyun hamuru da istediğini söylüyor. Oyuncak odasından ona hemen istediği oyun hamurunu getiriyoruz. Oyunlarımızın ardından bizi kendi Barbie bebekleriyle tanıştırıyor. Bebeklerden birine de arkadaşımızın adını veriyor. Telefon numaramızı istiyor ve bizimle en kısa zamanda tekrardan oynamak istediğini dile getiriyor. Ziyareti sonlandırırken çok teşekkür ediyor ve onu çok mutlu ettiğimizi söylüyor. Dileğini sorduğumuzda çok heyecanlanıyor ve en başta ne istediğini karar vermekte zorlanıyor. Daha sonra yemek yapmaktan çok keyif aldığından bahsediyor. Dilek olarak da bizden oyuncak mutfak seti istiyor ve hediyesi için çok sabırsızlanıyor. Sizde Sıla’nın bu dileğini gerçekleştirmek, onun güzel yüzünde bir tebessüm oluşturmak istemez misiniz ?

Sıla Giresun’da yaşıyor olduğu için Trabzon’a gelmesini sabırsızlıkla beklerken Sıla’nın annesinden pazartesi Trabzon’da olacaklarının müjdesini alıyoruz. Ziyarete gittiğimizde Sıla’nın çok neşeli ve hediyesini görmek için çok heyecanlı olduğunu görüyoruz. Hediyesini verince hemen açmak için sabırsızlanıyor ama parçaların kaybolmaması için en sonunda açmamaya karar veriyoruz  :) . Sıla’yla oyun oynamak istiyoruz ebelemece oynamayı teklif ediyor (Biz de ne kadar çok istesek de) ebelemece için uygun bir ortam olmadığı için sessiz sinema oynuyoruz. Sessiz sinema oynarken Sıla yaptığı taklitlerle bizi ve etraftaki insanları çok fazla güldürüyor. Oyun bitiyor ve ayrılmak zorunda kalıyoruz. Ayrılırken en kısa zamanda tekrar buluşmak için sözleşiyoruz. Hem Sıla’nın hem de bizim mutluluğumuza sebep olan çok güzel kalpli gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: