BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ramazan Ayaz - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Nisan ayının güneşli bir gününde miniğimizi ziyaret etmek üzere Adölesan servisine doğru yola çıktık. Yanımıza miniğimizle oynayabileceğimiz kart oyunları, oyun hamuru ve boyama kitabı almayı ihmal etmedik. Ardından çok sevimli ve akıllı miniğimizin müsait olduğunu, bizimle oyun oynamak istediğini öğrenince çok sevindik ve birlikte Uno oynamaya başladık. Miniğimiz oldukça iyi oynadığından her defasında galip geldi. Ramazan Ayaz 8 yaşında Trombositopenik Olamayan Purpura (Bir çeşit enzim eksikliği kaynaklı hastalık) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Oyun oynarken öğrendik ki Ramazan Ayaz'ın en sevdiği renk maviymiş büyüyünce de polis olmak istiyormuş. Abisiyle telefon ve satranç oynamayı, okulda ise futbol oynamayı çok seviyormuş. Koyu bir Galatasaray taraftarıymış kendisi. Kart oyununu oynadıktan sonra hamurlarla oynamaya karar verdik. Miniğimizle değişik renkteki hamurları karıştırarak bir çok güzel renk elde ettik, bunu yaparken de çok eğlendik. Hep beraber robota benzeyen insanlar yaptık. Üstelik robotların bastonu ve köpeği bile vardı. Ardından miniğimize dilek olarak bizden ne istediğini sorduk. Miniğimiz de bizden oynamaya bayıldığı için "Satranç Takımı" istedi. Eğer satranç takımı olursa annesine de öğretebileceğini ve beraber oynamayı çok istediğini belirtti. Ayaz'ın bu dileğini gerçekleştirerek sevincine ortak olmak ister misiniz?

Ramazan Ayaz'ın dileğinin geldiğini duyunca heyecanla ailesiyle iletişime geçtik ve cuma günü kontrol için geleceklerini öğrendik. Serin bir cuma sabahı satranç setini kapıp soluğu hastanede aldık. Miniğimizin bizi heyecanla orada beklediğini gördük ve daha fazla bekletmeden hediyesini teslim ettik. Biraz yanında kalıp sohbet ettikten sonra kendisiyle ve annesiyle vedalaştık. Miniğimizin mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: