BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Osman Efe - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün adı gibi yiğit olan Osman Efe'yi Hematoloji servisinde ziyaret ediyoruz. Osman Efe 11 yaşında, T-ALL (kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Ufak bir tanışmadan sonra oda arkadaşı Berat'ın deyişiyle  Osbik ile çok güzel vakit geçiriyoruz. 


 Uno oynamayı çok sevdiğini öğrenince biz de yanımızda götürdüğümüz unoyla hep birlikte oynuyoruz. Osbik bize uno oynamayı öğretiyor. Oyun sırasında çok da güzel sohbet ediyoruz. Hayalindeki mesleği sorduğumuzda başta kararsız kalıyor ama sonra vinç şöförü cevabıyla hepimizi hem şaşırtıyor hem de yüzümüzde güzel bir tebessüme sebep oluyor. Ayrıca bir beta balığı olduğunu öğreniyoruz. Balığı da kendisi gibi asil bir balık :) . Biz balığın cinsine hayran kalmışken arkadan bir ses geliyor. Osman'ın oda arkadaşı Berat da cool bir davranışla unodan hoşlanmadığını satranç oynamak istediğini belirtiyor. Biz de durur muyuz hiç ? Onunla da hemen  satranç oynuyoruz.  Bu vesileyle kaybettiğimiz oyun sayısı ikiye yükselmiş oluyor :) . Ödül olarak çocuklarımıza yanımızda götürdüğümüz stickerları veriyoruz. 


 Osman'a dileğini sorduğumuzda hiç tereddüt etmeden lego seti istediğini söylüyor. O kadar çok istiyormuş ki kendi instagram hesabından bile bana bu oyuncağı almak isteyen var mı diye paylaşmış :) . Gözlerindeki o güzel bakış gibi kalbi de çok güzel olan Osbik'in dileğini gerçekleştirip güzel gülüşünde pay sahibi olmak ister misiniz ?

Bugün Osman'ı hediyesini vermek için ziyaret ettik. Servisin kapısında bizi bekleyen Osman'ın mutluluğu görülmeye değerdi doğrusu :) Onun bu sevincinde pay sahibi olmak bizi bir o kadar mutlu etti. Osman merakına dayanamayıp hediyesini heyecanla açtı ve gönüllüsüne çok teşekkür ettiğini söyledi. Biz de gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: