BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ömer Faruk Hakkı - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

1 1

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugünkü ziyaretimizi hematoloji polikliniğinde gerçekleştiriyoruz. İçeri girdiğimizde çocukların meraklı bakışları bizi karşılıyor. Çocuklarla tanışıp oyunlar oynuyoruz daha sonra minik arkadaşımız Ömer Faruk'u yakından tanıma şansı buluyoruz. Ömer Faruk 5 yaşında, Nöroblastom (bir çeşit sinir sistemi hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Şirin mi şirin arkadaşımız Ömer Faruk bize komutan olmak istediğinden bahsediyor. Oyunumuza devam ederken ikiz kardeşi olduğunu ve kardeşini çok sevdiğini anlatıyor.  Minik arkadaşımız bizimle oyun oynamaktan aşırı keyif aldığını söylüyor, aynı zamanda kreşte en çok sevdiği aktivite de arkadaşlarıyla oyun oynamakmış. Yeni neslin ne kadar akıllı olduğundan bahsedelim biraz! :) Oyunun kutusunu açtığımızda biz talimatları okurken bir bakıyoruz bizim minikler oyunu oynamaya başlamışlar bile! :) Hep birlikte canavar avcıları oyununu oynarken çok gülüyoruz çok eğleniyoruz ve çarkı çevirerek bir sürü canavar yakalıyoruz. Şimdi de size Ömer Faruk'un hayatındaki en büyük çelişkiyi anlatmak istiyoruz. Bize en çok sarı ve kırmızı renklerini sevdiğini söylüyor fakat kendisi çok şaşırtıcı bir şekilde Galatasaray'ı değil Fenerbahçe'yi tutuyormuş! Yavaş yavaş ziyaretimizin sonlarına gelirken Ömer Faruk'a dilediğini soruyoruz ve bizden "konuşan oyuncak ayı" istediğini söylüyor. Miniğimizin dileğini gerçekleştirerek Ömer Faruk'u ve bizleri mutlu etmeye ne dersiniz? :)

Bugün Ömer Faruk'un merakla beklediği hediyesini teslim ettik. Odaya girer girmez yüzündeki heyecanı hissettik. Ayıcığın yumuşacık olmasından dolayı ismini Pamuk koydu. Pamuk ile oyun oynarken sürekli kahkaha attığını söylemek isteriz ve gönüllüsüne Ömer Faruk'u bu kadar mutlu ettiği için çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: