BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nursena - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu ve ılık bir havada heyecanla kulüp odasına miniğimizle oynamak ve vakit geçirmek için gerekli materyalleri almaya gittik. Bu haftaki ziyaretimizde Genel Pediatri servisinde 14 yaşındaki Nursena ile tanıştık. Nursena, Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Nursena çok güzel bir genç kız. Onunla birlikte denge oyunu oynamaya karar verdik. Denge oyunu oynarken bir yandan da Nursena ile sohbet ettik. Nursena ileride bir pastane işletmek istiyormuş ve pasta yapmak konusunda da çok yetenekliymiş. Bize aynı zamanda glütensiz pastalar yapacağını böylelikle hassasiyeti olan insanlara faydalı olacağını söyledi. Nursena’nın en sevdiği müzik aletinin keman olduğunu da öğrendik. Nursena keman sesini çok seviyormuş. Biz sohbete devam ederken Nursena denge oyununda da çok başarılı oldu. Hiçbir oyunu kaybetmedi. Nursena'nın güler yüzü ve enerjisi sayesinde beraber çok keyifli bir sohbet geçirdik. Ziyaretimizin sonlarına doğru Nursena'ya dileğini sorduğumuzda bizden dileğinin "Mavi Kablosuz Kulaklık " olduğunu öğrendik. Siz de Nursena'nın bu isteğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?


Yine yoğun bir haftayı tamamlamışken aldığımız haber ile çok mutlu olduk çünkü Nursena'nın dileği fakültemize ulaşmıştı. Hemen ailesiyle iletişime geçtik ve önümüzdeki cuma günü hastanede olacaklarını öğrendik. Cuma sabahı heyecanla hazırlanıp Nursena'nın yanına gidiyoruz. Kulaklığını görünce çok mutlu oldu. Ayrılmadan önce biraz sohbet ettik daha sonra annesi ve onunla vedalaşıp ayrıldık. Karne almaya da bu kadar az zaman kalmışken miniğimizin yüzünü güldürmemize vesile olan gönüllümüze kocaman teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: