BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nisa Ebrar - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir ramazan gününde miniğimizle tanışmanın heyecanıyla kulüp odamızdan aldığımız Uno, boyama kitabı ve dergimizle Adölesan servisimizin yolunu tuttuk. Miniğimizle tanıştık ve isminin Nisa Ebrar olduğunu ve Nisa'nın 8 yaşında olduğunu öğrendik. Nisa hastanemizde Sistemik Lupus Eritematozus (SLE)(Bir çeşit sistemik romatizmal hastalık) tanısı ile tedavi görmekte. İlk önce hep birlikte boyama yaptık ardından Uno oynadık. Nisa bizi hızlıca yendi. Sonrasında dergimizi inceledik oradaki deniz canlıları yazılarını okuduk, fotoğraflarına baktık ve birlikte eskimo kağıt bebek maketleri yaptık. Böylece Nisa’nın oyuncak bebekleri çok sevdiğini öğrendik. Miniğimizle vedalaşırken dileğini sorduğumuzda “Beyaz Bez Bebek” istediğini öğrendik. Siz de miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin hediyesinin geldiğini öğrenir öğrenmez heyecanla ailesi ile iletişime geçtik. Nisa'nın evde olduğunu ama ertesi gün kontrole geleceğini öğrenip ertesi gün buluşmak için hemen bir saat belirledik. Miniğimizle buluşup hediyesini teslim ettiğimizde miniğimiz bez bebeğini çok sevdiğini, hatta bebeğinin çoraplarından kendisinin de giyeceğini söyledi ve ona Ümmügülsüm ismini verdi. Miniğimizin mutluluğuna vesile olduğunuz için teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: