BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kuşların neşeli bir şekilde öttüğü, havanın bile Çocuk Bayramı'nı kutladığı tatlı bir bahar gününde, odamıza uğrayıp yanımıza gerekli malzemeleri aldık. Ziyarete giderken hangi çocukla oynayacağımızın merakı içindeydik. Bu merakımızı tatlı ve neşeli gülümsemesiyle cevaplayan Muhammed oldu. Muhammed 14 yaşında ve hastanemizin Adölesan servisinde yatmakta. Muhammed’le tanıştık ve yanımızda getirdiğimiz oyunlardan hangisiyle oynamak istediğini sorduk. Muhammed bize en çok Uno oynamak istediğini söyledi ve biz de hızlı bir şekilde oyunumuza başladık. Rekabetin değil anlayışın ve dostluğun hakim olduğu oyunun sonucunda kazananımız Muhammed oldu. Oyundan sonra Muhammed ile birazcık da lafladık. Kendisinin en çok mavi rengi sevdiğini, Fenerbahçeli olduğunu ama en sevdiği futbolcunun Icardi olduğunu öğrendik. Ziyaretin sonuna doğru gelirken Muhammed’e dile bizden ne dilersen dedik ve o da bizden “Kızma Birader” istedi. Siz de Muhammed’in bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Miniğimiz Muhammed’in dileğinin bize ulaştığını öğrenince çok mutlu olduk ve hızlı bir şekilde dileğini kendisine teslim etmek için heyecanlandık. Ailesiyle iletişime geçtiğimizde Muhammed’in hastanemizden taburcu olduğunu öğrendik. Bu haberin üstüne biz de onlara güzel bir haber vermek isteyerek hediyesinin geldiğinden bahsettik. Mutlu olan miniğimize hediyesini kargolayacağımızı söyledik. Hediyesi miniğimize ulaştığında bize tatlı tebessümü ve oyunuyla birlikte bir fotoğraf gönderdi. Miniğimizin mutlu olması bizleri de çok mutlu etti. Bu mutluluğumuza ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: