BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 9554 - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sımsıcak güneşin kocaman gülümsediği güzel bir nisan gününde yanımıza Uno'muzu, boyama kitabımızı ve rengarenk boya kalemlerimizi alıp beyaz önlüklerimizi giyip Hematoloji servisinin yolunu tuttuk. Bugün hangi miniğimizle tanışacağımızı sabırsızlıkla bekliyorduk. Odaya girdiğimizde bizi akıllı mı akıllı, meraklı olduğu parlayan gözlerinden okunan miniğimiz karşıladı. Miniğimiz 14 yaşında ve bir süredir hastanemizde tedavi görmekte. Samimi bir tanışmanın ardından birlikte hangi oyunu oynayacağımızı düşündük ve Uno ile başlamaya karar verdik. Miniğimiz oyunun tüm kurallarını biliyordu ve bize güzelce açıkladı. Her defasında akıllıca hamleler yaparak kartlarını erkenden bitirdi. Ve Uno oynarken aslında tüm renkleri sevdiğini ama mor rengi daha çok sevdiğini öğrendik. Tabii ki bordo ve mavi renkler de onun vazgeçilmezi çünkü miniğimiz Trabzonsporlu. Konusu açılmışken bu sayede ondan futbol hakkında terimler öğrendik. Çok keyifli bir Uno turunun ardından sabırsızlıkla boyama kitabımızı açtık. Miniğimiz en çok beğendiği sayfayı renklendirmeye başladı. O kadar güzel boyuyordu ki dayanamayıp hemen biz de birer kalem aldık ve onunla beraber seçtiği resmi renklendirdik. Bu esnada miniğimizin büyüyünce öğretmen olmak istediğini öğrendik. O kadar keyifli ve eğlenceli vakit geçirdik ki dakikaların nasıl akıp geçtiğini anlayamadık. Tıpkı beraber boyadığımız sayfa gibi günümüz renklendi. Geçirdiğimiz vaktin sonuna yaklaşırken  bizden bir dileği var mı diye sorduk. Miniğimiz biraz düşündükten sonra dileğinin "Turkuaz Renk Uzaktan Kumandalı Araba" olduğunu söyledi. Sizler de miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Güzel mi güzel bir Trabzon sabahında odamızdan hediyemizi kaptığımız gibi miniğimiz ile buluşmak üzere hastanemize doğru yola koyulduk. Miniğimiz hediyesine kavuştuğunda önce heyecanla hediye paketini açtı, sonrasında uzaktan kumandalı arabasını incelemeye başladı. Sabırsızlıkla oyuncağı ile oynamak istediğini söyledi. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: