BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7649 - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

1 1

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yüzlerimizin gülümsemeyle dolduğu bir günde miniğimizle tanışmanın heyecanıyla odamıza doğru yola çıkıyoruz. Hematoloji polikliniğine girdiğimizde bize merakla bakan gözlerle karşılaşıyoruz ve hemen yanına gidip tanışıyoruz . Miniğimiz 5 yaşında ve Akut Lenfoblastik Lösemi (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Elimizdeki boyama kitabı ilgisini çekiyor ve birlikte boyama yapmaya başlıyoruz. Çocuğumuzun tam bir uzay sevdalısı olduğunu öğreniyoruz. Bize boyamadaki kızıl gezegeni soruyor ve hemen fark edip heyecanla boyamaya başlıyor. Uzay mekiğine binmek istediğini söylediğinde nereye gitmek istediğini soruyoruz ve sıcağı çok sevdiği için Güneş’e gitmek istediğini söylüyor. Hatta gitmeyi o kadar çok istiyor ki bize sevimli bir şekilde hiç Güneş’e dokundunuz mu diye soruyor. Ayrıca ileride astronot olmak istediğini söyleyen miniğimiz bizi hayranlık içerisinde bırakıyor. Çizgi filmlerden bahsederken Esrarengiz Kasaba adlı çizgi filmi çok sevdiğini söylüyor ve oradaki bir karakterin hikayesini heyecanla bize anlatmaya başlıyor. Üzülerek gitme zamanının geldiğini öğreniyoruz. Boyama yapmayı çok seven miniğimizin bizden istediği ‘Pastel Boya’ oluyor. Siz de miniğimizin dileğini karşılayıp gülümsemesinin bir parçası olmak ister misiniz? 

Güneşli bir Trabzon sabahında miniğimizin hediyesini teslim etmek için odamıza doğru ilerliyoruz. Hediyeyi elimize aldığımız andan itibaren miniğimizin beğenecek mi diye düşünürken poliklinik girişinde karşılaşıyor ve hediyemizi görür görmez gözlerinin parladığını görüyoruz. Boya setini aldığında ise hemen bir kağıt buluyor ve hep beraber kocaman bir gökkuşağı çizmeye başlıyoruz. Boyamamız bittiğinde ise yüzündeki mutluluğu görmemek elde olmuyor. Bize çok teşekkür ediyor ve daha bir sürü resim çizeceğinin de sözünü alıyoruz. Miniğimizin yüzünü güldürüp böylesine güzel bir an yaşattığı için gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: