BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Meryem - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmursuz olmasıyla bizleri çok şaşırtan soğuk ama bir o kadar da kocaman güneşin tepede gözüktüğü masmavi gökyüzünün içimizi açtığı güzel bir Trabzon gününde tanışıyoruz Meryem'le. Odaya ilk girdiğimizde diğer çocukların aksine hiç utangaçlık göstermeden bizimle konuşmaya başlıyor, 6 yaşında olmasına rağmen sorduğumuz sorulara bilgiç cevaplar verip bizleri şaşırtmaya başlıyor. Geçtiğimiz aylarda Hipoglisemi (Kan Şekeri Düşüklüğü) tanısı konmuş Meryem'e. Bu sebeple yatağından çıkmaması gerekiyormuş ve bu yüzden de canı çok sıkılıyormuş miniğimizin. Elimizdeki oyuncakları, boya kalemlerini görünce gözleri ışıldıyor. Tanışıyoruz sorular soruyoruz ona. Okulunu arkadaşlarını çok özlediğini söylüyor. Daha birinci sınıfa yeni başladığı halde çok güzel yazı yazıyor ve oyunlar oynarken verdiği tepkilerle bize ne kadar zeki olduğunu belli etmiş oluyor. Boyamalar yapıyoruz onunla. Yaptığımız boyamaya isimlerimizi yazıyor ve minicik bir kalp yapıyor. Başta küçük kalp yaptı diye üzülüyormuş gibi yapıyoruz ona ama onun o küçücük kalbinde kocaman bir sevgi olduğunu gözlerinden anlayabiliyoruz. Miniğimizle yaptığımız sohbette ona en sevdiği çizgi filmi soruyoruz. Kral Şakir diyor. Sonra heyecanlı heyecanlı anlatmaya başlıyor. Annesinin dediğine göre saat tutup başladığı zaman heyecanla televizyon başına geçiyormuş miniğimiz. O bize Kral Şakir'i anlatmaya devam ederken biz de ona dileğini soruyoruz ve bizden Kral Şakir'deki figür oyuncaklarından özellikle Canan'ı istediğini söylüyor. Çocuğumuzun dileğini alıyoruz. Veda ederken sürekli görüşürüz diyor ve yine yerinde duramıyor. En kısa zamanda dileğinin gerçekleşmesini umut ediyor ve Meryem'le yeniden görüşmek için can atıyoruz. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz ? 

Henüz daha uyanamamış günümüz aymamışken Meryem’le görüşeceğimiz geliyor aklımıza ve bir anda gülümsüyoruz. İlk dersin bitmesini iple çekiyor ve bir an önce Meryem’le buluşmak istiyoruz. Vakit geliyor ve Meryem’in yanına gidiyoruz. Bizi görür görmez gözleri gülümseyen Meryem’i çok özlediğimizi anlıyoruz. Meryem de bizi özlemiş olacak ki kocaman bir merhaba diyor bize. Ufak muhabbetten sonra öğreniyoruz ki Meryem’in kontrolleri çok güzel ilerliyormuş. Bu haber bizi çok mutlu ediyor. Biz de Meryem’i hemen mutlu etmek istiyoruz ve ona bir sürprizimizin olduğunu söylüyoruz. Meraklı gözlerle bize bakarken hediyesini ona teslim ediyoruz. Oyuncağını gören Meryem çok mutlu oluyor ve minnoş mu minnoş gülümsemesiyle teşekkür ediyor bize.Biz de hediyemiz için gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz.Sabah enerjimizi aldığımıza göre işte şimdi güne başlayabiliriz düşüncesiyle Meryem’e veda ediyor ve mutluluk içinde yanından ayrılıyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: