BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kübra Melek - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

1 1

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün dünyalar tatlısı miniğimiz Melek’le tanışıyoruz. Melek bizi güler yüzle karşılıyor. Biraz şaşırıyor çünkü o esnada kim olduğumuzu merak ediyor. Biz de onu merakta bırakmayıp kendimizden ve projemizden bahsediyoruz. Babasıyla çok mutlu olup bizi kabul ediyorlar. Daha sonra Melek’le sohbete başlıyoruz. Hipertansiyon tanılı, 11 yaşında olduğunu öğrendiğimiz miniğimiz bize gelecekte psikiyatrist olmak istediğinden bahsediyor. İleride böyle bir meslektaşımız olacağı için çok mutlu oluyoruz.

 Sohbetimiz devam ettikçe Melek’in en sevdiği rengin mavi olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca türkçe ve sosyal bilgiler dersini çok sevdiğinden de bahsediyor bize. Babasının mesleğinden dolayı bir çok şehir değiştirdiği için şehirlerden de bahsediyoruz bir süre. 

Daha sonra yanımızda getirdiğimiz Uno’yu oynamaya başlıyoruz. Oyunumuz çekişmeli geçse de Melek bizi yenmeyi hep başarıyor. Ardından solo test oynuyoruz. Melek’in solo testi çok sevdiğini duymak bizi mutlu ediyor. Solo test oynarken miniğimiz bize kitap okumayı çok sevdiğini, en sevdiği yazarın Elif Şafak olduğundan bahsediyor. Konuşmanın devamında Şeker Portakalını okumak istediğini bize anlatıyor. 

Daha sonra ona dileğini sorduğumuzda bizden renkli,tüylü, süslü kalemler istediğini söylüyor.  Miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Melek’in kontrole geldiğini öğrenir öğrenmez hediyesini teslim etmenin heyecanıyla yanına gittik. Ve ne mutlu ki Melek de aynı heyecanla bizi karşıladı. Yüzündeki o tatlı gülümseme, mutluluk, umut dolu o bakışlar bizi daha da mutlu etmeye yetti de arttı bile :)

Heyecanla hediyesini verdik. Paketi açtığında kalemlerini görünce yüzünü sıcacık bir gülümseme kapladı. Bize çok çok teşekkür etti. Okumanın hayalini kurduğu Şeker Portakalı kitabını görünce de ayrıca çok sevinip, bize teşekkür etmeyi ihmal etmedi. 

Görüşmeyeli neler yaptığı hakkında sohbet edip  bir sonraki kontrollerinde görüşmenin sözünü alıp yanından ayrıldık. 

Biz de Melek’in bu gülümsemesinde büyük paya sahip gönüllerimize çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: