BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hayrünnisa - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yeni yılın ilk ziyaretini yapacak olmanın verdiği heyecanla yanımıza boyama kitapları ve kalemleri alarak Adölesan servisine doğru yola çıkıyoruz. Asistana ziyaret edebileceğimiz bir çocuğumuz olup olmadığını sorduğumuzda Hayrünnisa'nın bizi uzun zamandır beklediğini söylüyor ve bizi Hayrünnisa'nın odasına götürüyor. Hayrünnisa başlarda video izlediği için bizimle pek ilgilenmese de daha sonra dikkatini çekmeyi başarıyoruz ve heyecanla bizimle oynamaya başlıyor. Kaç yaşında olduğunu soruyoruz ve bize gülerek yaşını sürekli unuttuğunu söylüyor ve annesine soruyor. 5 yaşında olduğunu öğreniyoruz. Meningomyolosel (bebeklerde bel veya sırtta omuriliğin fıtıklaşması) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte.
Bize kız kardeşi ve abisi olduğundan bahsediyor. Kız kardeşi ona "Hayrüş" diye hitap ediyormuş ve Hayrünnisa mutlulukla bizim de ona öyle seslenmemize izin veriyor.
Bize bebeği Elif'i gösteriyor ve kendisinin onun annesi olduğunu söylüyor. Hastaneye yanında tokası olmadığı için Elif'in saçlarını toplayamamış.
Yanımızda getirdiğimiz boyama kitabından bir sayfa seçiyor ve o sayfadaki elbiseyi boyamaya başlıyoruz. En sevdiği renk pembeymiş, bu nedenle pembe kalemi seçiyor. Kız kardeşinin ve arkadaşlarının da en sevdiği rengin pembe olduğunu öğreniyoruz.
Miniğimizin gülerken gözleri kısılıyor ve çok tatlı oluyor. Onun bu halini görebilmenizi isterdik. :) Hayrüş yanımızda getirdiğimiz kalpli çıkartmaları çok beğeniyor ve gülerek onları boyama kitabındaki elbiselere yapıştırıyoruz.
Fotoğraf çekilmeyi teklif ediyoruz ama hiç istemiyor, yüzünü gizliyor. Alnımıza yapıştırdığımız renkli kalpleri görünce çok heyecanlanıyor ve fotoğraf çekilmeye ikna oluyor. İçten gülümsemesini fotoğrafla ölümsüzleştirebildiğimiz için çok mutlu oluyoruz.
"Yazı mı yoksa kışı mı daha çok seviyorsun?" diye soruyoruz. O da "Kışı çok seviyorum, keşke artık kar yağsa ve kardan adam yapsak." diyor. Kar yağarsa yapacağımız kardan adamı hayal etmeye başlıyoruz. "Gözlerini zeytinden yapalım mı?" diyoruz ama o "Hayır, siyah boncuktan yapmak istiyorum." diyor gülerek. Burnunu havuçtan yapmaya karar veriyoruz. Gözleri parlayarak bize " 'Kardan kız kardeşimi ' yapmak istiyorum, kardeşim çok mutlu olur." diyor.
Miniğimize uzun zamandır sahip olmayı düşlediği bir şey var mı diye soruyoruz merakla. "Hayır, yok." diyor. Biraz daha düşünmesini teşvik ediyoruz. Ama yine de olmadığını söylüyor. Sonra biz de boyama yapmaya devam ediyoruz. Bu sırada birden aklına bir fikir geliyor. "Bebeğim Elif'in bir bebek evi olsa çok güzel olurdu." diyor. Böylelikle miniğimizin bizden dileği en sevdiği renk olan "pembe renk bir bebek evi" oluyor. Hayrüş'ün dileğini gerçekleştirerek neşe saçan gülüşüne sebep olmak ister misiniz? 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: