BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gülce Mihrimah - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sıcacık güneşin ılık rüzgar ile kovalamaca oynadığı bir güne 23 Nisan neşesi ile başladık. Önlüklerimizi giyerken ise bugün hangi miniğimizle tanışacağımızın tatlı merakı gözlerimizde neşeli bahar pırıltılarına dönüştü. Yanımıza Tabu, Uno, renkli boya kalemleri ve boyama kitabımızı alıp Adölesan servisinin rengarenk balonlar ve kırmızı bayraklar ile bezenmiş yolunu tuttuk. İçeri girmemizle tatlı miniklerin umut dolu 23 Nisan şarkılarını duymamız bir oldu. Miniklerin güzel sesleri eşliğinde ilerlerken, bugün tanışacağımız tatlı prenses rengarenk elbisesi ve yüzüne çizdiği minik sevimli kalpleri ile bizi kapıda karşılayıp kocaman gülümseyerek içeri davet etti. Gülce Mihrimah 9 yaşında ve hastanemizde Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tedavisi alıyor. Miniğimizin Çocuk Bayramı'nı kutlayıp biz de kendimizi tanıttıktan sonra hangi oyunla başlayacağımıza birlikte karar vermeye çalıştık. Miniğimiz Tabu oynayabileceğini söyledi. Kelimeleri açıklama ve de anlama konusunda o kadar başarılıydı ki daha cümlelerimizi tamamlamadan kelimleri hızlıca buldu ve kendi kartlarındakileri de bizlere kolaylıkla anlattı. Tabu oynarken biraz da sohbet ettik ve Gülce'nin büyüyünce astronot olmak istediğini, jimnastik ile ilgilendiğini hatta madalyalar da kazandığını öğrendik. Kendisini kocaman tebrik ettikten sonra beraber boyamaya yapmaya başladık. Gülce sayfada kendi alanını hemencecik boyayarak bizi tekrar şaşırttı hatta bitirmemize yardım da etti. Boya kalemlerinden konuşurken de en sevdiği rengin lila olduğunu söyledi bize, tablo yapmayı da çok seviyormuş. Bu kadar eğlendikten sonra bir de Uno oynayalım dedik. Hem oynayıp hem de sohbet ederek geçirdiğimiz vaktin ne kadar hızlı aktığını dilek zamanı geldiğinde anlayabildik. Prensese bizden bir dileği var mı diye sorduk. İyice düşünüp emin olduktan sonra Gülce, dileğinin "Barbie Cutie Reveal Pijama Partisi İkili Set Oyuncak" olduğunu söyledi. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediye bize ulaşır ulaşmaz ailesiyle iletişime geçtik ve uygun bir gün belirledik. Gülce okula gittiği için hediyesini teslim almaya gelemedi, biz de annesiyle buluştuk. Gülce'nin nasıl olduğunu, şu an neler yaptığını öğrendik. Ona çok selamlarımızı ve sevgilerimizi ilettik ve oyuncağını annesiyle Gülce'ye gönderdik. Akşam hediyesini teslim alan Gülce, annesinin telefonundan bizlere bir ses kaydı atmış ve hediyeyi ne kadar çok beğendiğini, bize çok teşekkür ettiğini capcanlı, heyecanlı ve musmutlu bir sesle anlatmış. Onun sesini öyle duyunca biz de çok mutlu olduk, çok duygulandık... Gülce Mihrimah'ın mutluluğunu bizimle paylaştığı için gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: