BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ebru - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

 Bugün adölesan servisinde Ebru ile tanışıyoruz. Ebru 16 yaşında Tip 1 Diyabet ( Şeker Hastalığı) tanısıyla hastanemizde takip ediliyor.

  Odaya ilk girdiğimiz anda Ebru'ya çok ısınıyoruz ve hemen sohbetimize başlıyoruz. Ebru'nun 10. sınıfa gittiğini öğreniyoruz. Gözleri ışıl ışıl parlayan Ebru'ya ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda anestezi doktoru olmak istediğini söylüyor. Meslektaş olma isteğimizin heyecanıyla sohbetimize devam ederken  Ebru ve oda arkadaşı Havva diyabet eğitim saati için yarım saatliğine yanımızdan ayrılıyorlar. Geri geldiklerinde hep beraber jenga oynamaya başlıyoruz. Jenga oyunumuz çok çekişmeli geçiyor. Bu sırada Ebru'yu yakından tanımaya çalışıyoruz. Ebru'nun koyu bir Trabzonsporlu olduğunu öğreniyoruz. Hatta ilk önce bizden imzalı forma istiyor, oda arkadaşı Havva da kararını sıkı sıkıya destekliyor, çocuklarımızın fanatikliğine çok şaşırıyoruz doğrusu :) Havva'nın daha önce onu ziyarete giden ekibimizden Türkiye forması istediğini öğreniyoruz. Sohbetimize devam ederken Ebru, okulda güzel bir arkadaş grubu olduğunu, arkadaşlarıyla birlikte okul çıkışları kafelere gidip sohbet etmeyi çok sevdiğini söylüyor. Anladığımız kadarıyla Ebru arkadaşlarına bir an önce kavuşmak için sabırsızlanıyor ama Havva ile tanıştığı için de çok mutlu. Jenga oyunumuzun sonucunda 1-1 berabere kalıyoruz, hepimiz için tatmin edici bir sonuç oluyor :) Dileğini son kez onaylatmak için sorduğumuzda ise Ebru aslında gitar çalmayı çok istediğini, hatta bunun için daha önce kursa gittiğini sonra yarım bıraktığını söylüyor. Çocuğumuzun dilek konusunda kararsız kaldığını görünce müzik hakkında sohbet etmeye başlıyoruz. Çocuğumuzun müzikle ilgili konuşurken heyecanı ise görülmeye değer doğrusu :) Pop müzik dinlediğini, gitar çalmayı iyice öğrendikten sonra elektro gitara geçmek istediğini söylüyor. Çocuğumuzun bu kadar istekli olduğunu gördükten sonra onu müzik konusunda destekliyoruz ve çocuğumuzun kararsızlığı böylelikle son buluyor :)

  Çocuğumuz bizden "pembe klasik gitar" istiyor. Çocuğumuzun dileğini gerçekleştirerek güzel kızımızı mutlu etmek ister misiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: