BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Bayram Ali - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün yeni miniğimizle tanışacak olmanın verdiği büyük bir heyecanla hastanemizin Hematoloji servisinin yolunu tuttuk. Bizi odasında yakışıklı mı yakışıklı prensimiz Bayram Ali karşıladı. Kendisi 11 yaşında ve T-ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Odaya girdiğimizi görünce sevincine hakim olamamış gibi gözüküyordu ve oyun oynama teklifimizi hemen kabul etti. Birlikte Uno oynamaya başladık. Oyunumuzu yanımızda getirirken bu oyunun ustalarından biriyle karşılaşacağımızı hiç düşünmemiştik. Belli oluyordu ki prensimiz kazanmayı çok seviyordu çünkü bizi ardı ardına tam 4 kez yendi. Uno’yu sevdiği kadar okulunu da seven yakışıklımız büyüyünce öğretmen olmak istiyormuş. Ziyaretimizin sonuna geldiğimizde Bayram’ın bizden dileği bir “Uzaktan Kumandalı Araba” oldu. Siz de yakışıklımızın dileğini gerçekleştirip yüzünde bir gülümseme bırakmak ister misiniz?

Sanki kış değil de bir bahar sabahına uyandığımız ılık bir Trabzon gününde teslim heyecanıyla yola koyuluyoruz. Bayram’ın tepkisini merak ede ede odamıza ulaşıyoruz. Hediyemizi alıyoruz ve Hematoloji servisine doğru yola çıkıyoruz. Odanın önüne kadar heyecanımızı koruyoruz. Odanın kapısından Bayram ile göz göze gelince onun da bizim kadar heyecanlı olduğunu görüyoruz. Hemen dileğini ona uzatıyoruz. O da büyük bir heyecanla paketleri açıyor. Özellikle arabasının renginden çok etkileniyor. Pakette bir de sürpriz gören miniğimizin gözleri ışıldıyor. Bayram’ın Trabzonsporlu olduğunu öğrenince sürpriz olarak Trabzonspor şapkası da yollayan gönüllümüz Bayram’ın sevincini ikiye katlamış oluyor. Hediyeler üzerine biraz sohbet edip çok beğendiğini de öğrendikten sonra yanından ayrılıyoruz. Bayram’ı bu denli mutlu eden gönüllüsüne çok teşekkür ediyoruz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: