BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Araf Aslan - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli ve içimizi ısıtan bir aralık sabahı boya kalemlerimizi, kitaplarımızı ve Uno'muzu yanımıza alıp kiminle tanışacağımızı merak ederek Hematoloji servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde tatlı ve bir o kadar zeki olan miniğimiz Araf ile tanıştık. Araf 4,5 yaşında ve hastanemizde AML (Bir çeşit kanser) tanısı ile tedavi almakta. Boyama kitabından resimleri boyayarak oynamaya başladık. En sevdiği renk pembe olan miniğimizle beraber birçok kıyafeti boyadık. Sonrasında Uno kartları miniğimizin çok hoşuna gitti. En sevdiği çizgi filmin Vikingler olduğunu ve büyüyünce polis ya da ambulans şoförü olmak istediğini, en sevdiği hayvanın da aslan olduğunu öğrendik. Ziyaretimizin sonunda kendisine bizden bir dileği olup olmadığını sorduk. Bizden "Şimşek McQueen Oyuncak Arabası" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

İçimizi ısıtan, güneşli, ılık bir şubat sabahı Araf'a hediyesini vermek için hematoloji polikliniğinin yolunu tuttuk. Telefonundan oyunlar oynayan Araf bizi ve hediyesini görünce çok sevindi. Hemen paketini açıp kırmızı arabasını eline aldı. Polis ya da şoför olmak isteyen miniğimiz hediyesini çok beğendi. Miniğimizin yüzündeki gülümsemenin bir parçası olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: