BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yağmur - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Hematoloji polikliniğe geldiğimizde Yağmur ile tanıştık. İlk başta biraz çekingen gözükse de biz oyun oynadıkça sohbet ettikçe bize ısındı ve açıldı. Yağmur daha 9 yaşında ama okula erken başladığı için 5.sınıfa gidiyor ve okulunu çok seviyor. Hastanemizde "Hemofili a" (kanın pıhtılaşması için gerekli bir proteinin eksikliği sonucu kanın normal olarak pıhtılaşamaması) teşhisi ile misafirimiz. Yağmur ile puzzle oynamaya başladık,o puzzle'ları bitirmekle kalmayıp yeni kombinasyonlar bile üretti. Aynı zamanda renklerden, günlerden, haftalardan konuştuk. Öğrendik ki Yağmur’un en sevdiği renk pembeymiş. Bunu giydiği pembe kelebekli kazaktan ve çok tatlı olan pembe ayakkabılarından da anlayabiliyorduk zaten :) Büyüyünce doktor olmak istiyormuş Yağmur'umuz. Dileğini sorduğumuzda da bize bir bebek, ama özellikle ‘konuşan’ bir Cicibella bebek istediğini söylüyor. Miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bugün güzel kızımız Yağmur’un hediyesinin geldiğini öğrenince hemen ailesiyle iletişime geçtik. Ama Yağmur okulda olduğu için hediyesini annesine teslim ettik. Annesinin yüzünde oluşan gülümseme paha biçilemezdi. Yağmur'un da en az annesi kadar sevinmiş olduğunu bize hediyesiyle bir sürü fotoğraf yollamasından anladık. Yağmur'u ve bizi bu kadar sevindiren gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: