BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yade - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Odaya girer girmez bizi güler yüzle karşıladı Yade. Onu görünce biz çok şaşırdık çünkü yatağında kocaman bir ayıcık vardı. Hemen ayıcığının nerden geldiğini sorup ayıcıkla tanıştık ve Yade ile sohbete başladık. Yade 15 yaşında ve bir fen lisesinde 10. sınıf öğrencisi. Hastanemizin Gastroloji servisinde Crohn Sendromu (tüm sindirim sistemini tutabilen bir hastalık) tanısıyla tedavi görmekte. Oyun oynamaya "Kızma Birader" ile başladık ve ilk turu Yade açık ara aldı. Biz de renklerde mi bir sıkıntı var diyerek farklı renklerde oynamaya başladık ancak Yade tekrar açık ara kazandı. Sonrasında "UNO" oynadık. İlk ellerde Yade bizi yense de sonrasında biz de kazanmaya başladık. Ardından hep beraber güzel bir sohbet eşliğinde isim şehir oynadık. Sohbet ederken Yade'nin voleybol oynamayı, tenis oynamayı ve kitap okumayı sevdiğini; ileride pilot olmak istediğini ve en sevdiği filmlerden birinin arızalanan yolcu uçağını Hudson Nehri'ne indirmeyi başaran pilotu anlatan "Sully" filmi olduğunu anlattı. Ziyaretimizin sonunda Yade'ye dileğini sorduğumuzda hemen karar veremedi. Biz de düşünmesi için ona biraz zaman verdik ve ertesi gün dileğini almak üzere Yade'nin yanından ayrıldık. Ertesi gün Yade'nin ne dileyeceğini merak ederek yanına gittik. Önce biraz oyun oynadık ve "Dedektif" oyununda Yade'nin mükemmel bir dikkatinin olduğunu gördük. Biraz da sohbet ettikten sonra kısa bir yürüyüşe çıktık. O sırada Yade bize onu en çok mutlu edecek şeyin bir ''uçak maketi'' olacağını söyledi. Siz de geleceğin pilotunun bu dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?


Yade'nin hediyesinin geldiğini öğrenince hemen annesiyle iletişime geçtik ve servisin yolunu tuttuk. Biraz sohbetin ardından hediyesini verdik. Yade hediyesini görünce çok mutlu oldu ve harika bir zamanlama olduğunu söyledi. Biz de Yade'yi böylesine mutlu görünce çok sevindik ve herkesin ona iyi dileklerde bulunduğunu ilettik. Yade'nin dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz. Yade'yi bir gün pilot olarak görmek dileklerimizle.       

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: