BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Semahat - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Nefroloji servisine gittiğimizde miniğimiz Semahat ile tanıştık. Semahat, 10 yaşında ve Glomerülonefrit (bir çeşit böbrek hastalığı) tanısı ile hastanemizde bulunmakta. Odaya girer girmez güler bir yüzle karşılıyor bizi ve hemen oyun oynama teklifimizi kabul ediyor çocuğumuz. Birlikte; Bil Bakalım Kim, Buzu Kırma ve Geveze Sincap gibi oyunlar oynuyoruz ve bu sırada favori renklerinin mor ve sarı olduğunu, en sevdiği dersin ise matematik olduğunu öğreniyoruz. Çok zeki olan miniğimiz ileride öğretmen olmak istediğini söyleyince bir kez daha hayran oluyoruz. Nasıl bir hediye istediğini sorduğumuzda aklına ilk zeka oyunları istemek geliyor ama sonra Barbie Pembe Karavan olarak değiştiriyor. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onu mutlu etmek ister misiniz?

Minik Semahat’in hediyesiyle kavuşma anı inanılmaz keyif vericiydi. Annesiyle iletişime geçmeye çalışırken telefonun arkasından sabırsızlığını duyabiliyordum. Çapa’ya ulaştıklarında hediyesini koşarcasına onun yanına götürdük. Gözlerindeki parıltı ve gülümsemesindeki mutluluk onun hediyesini ne kadar beğendiğini kanıtlıyordu zaten. Akşamında eve gidip oyuncağıyla oynamak için sabırsızlanıyordu küçük prenses. Biz de onu daha fazla oyalamak istemedik ve hediyesini ablasına teslim edip onları uğurladık. Miniğimizin dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz .

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: