BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Rümeysa - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havaların iyice soğuduğu bu günlerde odasına girdiğimizde bizi hevesle karşılayıp sıcacık gülümsemesiyle içimizi ısıtan miniğimizle tanışıyoruz. Oynamaya başladığımızda adının Rümeysa olduğunu öğrendiğimiz arkadaşımız Poliartiküler Jia (Bir çeşit sistemi romatolojik hastalık) tanısı ile hastanemizde bulunuyormuş. Hemen Bil Bakalım Kim oynamaya başlıyoruz ve minik arkadaşımız gayet zekice hamleler yapıp bizi yeniyor. Oyundan sonra sohbet ederken arkadaşımızın 10 yaşında olduğunu ve büyüyünce doktor olmak istediğini öğreniyoruz. Bizimle meslektaş olmak istediğini öğrenince tabii ki çok seviniyoruz. Sonrasında odadaki diğer çocuklar da dahil oluyor ve hep birlikte eğlenerek Uno oynuyoruz. Ayrılma vakti gelip arkadaşımıza dileğini sorduğumuzda ise daha dün akşam annesiyle Instagram'da gezinirken gördüğü ve çok beğendiği Amigurumi bebek cevabını alıyoruz miniğimizden. Bu tatlı miniğimizin dileğini gerçekleştirerek yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Bugün Rümeysa'nın hediyesini teslim etmek için annesiyle iletişime geçtik. Şanslıydık ki Rümeysa bugün annesiyle hastaneye kontrole gelmişti. Hastaneye girdiğimizde Rümeysa'yı ve annesini gördük. O anda Rümeysa da bizi gördü ve yüzünde mutlu bir tebessüm oluştu. Ona hediyesini verdikten sonra mutlu bir şekilde hediyesini açmaya koyuldu. Biz de hediyeyi açmasına yardım ettik. Rümeysa çok sevindi. Miniğimizi mutlu eden ve yüzüne gülücükler konduran gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: