BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mustafa - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneş ve yağmurun köşe kapmaca oynadığı güzel bir İstanbul gününde oyunlarımızı ve neşemizi yanımıza aldık ve kiminle tanışacağımızın merakı içinde Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Servise adımımızı yeni atmıştık ki koridorda küçük bir gezintiye çıkmış tatlı mı tatlı, akıllı olduğu kadar muzip miniğimiz Mustafa ile tanıştık. Mustafa 8 yaşında  ve Fanconi Aplastik Anemisi (Kemik iliğindeki tüm hücrelerin üretiminde kusurla karakterize kompleks bir hastalık) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Mustafa'ya birlikte oyun oynama teklifinde bulunduk, o da heyecanla kabul etti. İşte böylece, bol sohbetli ve kahkahalı geçen ziyaretlerimizden biri daha başlamış oldu. Oyun serüvenimize önce Bil Bakalım Kim? ile başladık. Babasıyla takım olan Mustafa akıllıca sorularıyla bizi şaşkınlığa uğrattı. Oyun sonunda açık ara mağlup olmuştuk. Sonradan ögrendik ki miniğimiz satranç ve mangala gibi zeka oyunları da oynuyormuş. Hatta bildiği özel taktikler bile varmış. Ne kadar zeki bir miniğimizle berabermişiz de haberimiz yokmuş meğerse. Ardından Hafıza Oyunu oynadık ve akıllı miniğimiz kuvvetli hafızasıyla bizi yine yendi. Bu arada sohbetimiz de devam ediyordu. Mustafa'nın 3. sınıfa gittiğini öğrendik, en sevdiği ders fen bilgisiymiş. Teneffüslerde arkadaşlarıyla bol bol oyun oynuyorlarmış, hatta kendi ürettikleri oyunlar bile varmış. Bir taraftan konuşuyorduk, diğer taraftan ellerimiz çalışıyordu. Çünkü oyun hamuruyla oynamaya başlamıştık. Oyun hamurundan ağaçlar ve bir oyun parkı yaptık ayrıca yeni oyunlar da türettik. Bu arada konu konuyu açıyordu. Miniğimizin yemek seçmediğini, parka gitmeyi çok sevdiğini öğrendik. Bir de Galatasaraylıymış kendisi. Son olarak Mustafa'nın süper kahramanlara karşı bir ilgisi varmış ve en sevdiği kahraman Batman'miş. Oyunlara ve konuşmaya doyamadığımız ziyaretimizin sonunda miniğimize dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra bizden "Goojitzu Batman Figürü" istedi. Siz de Mustafa'nın dileğini gerçekleştirip onun tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Mustafa'nın dileği bize ulaştığında çok mutlu olduk ve hemen ailesiyle iletişime geçtik. Dileği miniğimize teslim etmek üzere sözleştik ve miniğimize ulaştırdık. Dileğine kavuşan Mustafa çok mutlu oldu. Miniğimizin bu tatlı heyecanına ve mutluluğuna vesile olan gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: