BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Miraç Buğra - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sıcak bir mart gününde oyunlarımızı yanımıza alıp Pediatri servisine doğru yola koyulduk. Bir miniğimizle tanışıp onunla güzel oyunlar oynamak için sabırsızlanıyorduk. Bugünkü oyun arkadaşımız ise gözleri ışıl ışıl gülen Miraç'tı. Miraç 6 yaşında ve Astım (Hava yolu darlığı ataklarıyla seyreden bir akciğer hastalığı) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Kendisine önce hangi oyunu oynamak istediğini sorduk ve seçimi Bil Bakalım Kim? oyunundan yana oldu. Kırmızı takım olmayı seçen minik arkadaşımızın meğerse en sevdiği renk de kırmızıymış zaten. Takımlara ayrıldıktan sonra oyunumuza başladık. Oyun esnasında biraz sohbet etme fırsatı da bulduk. Miraç 1. sınıfa gidiyormuş ve en sevdiği ders matematikmiş. Ayrıca büyüyünce de bizim gibi doktor olmak istiyormuş. Bunu duyunca ilerideki bir meslektaşımızla da tanışmış olduğumuz için sevindik. Fenerbahçeli olan arkadaşımızın en çok arabalarıyla oynamayı sevdiğini, en sevdiği çizgi filmin ise Rafadan Tayfa olduğunu öğrendik. Kıyasıya mücadeleyle süren ve sohbetimizle daha da keyifli bir hal alan ilk oyunumuzu bitirdikten sonra diğer oyunumuz olan Kartal Göz oyununa geçtik. Meğerse Miraç Kartal Göz'ün ta kendisiymiş. Şekilleri hızlıca bulup bir sürü turu kazandı. Hatta bir yerden sonra biz birinci olamayacağımızı anlayıp ikincilik için mücadele etmeye başladık. Tadına doyamadığımız oyunumuzun sonlarına yaklaşırken Miraç'a bizden bir şey istese bu ne olurdu diye sorduk. Arabalarıyla oynamayı çok seven minik arkadaşımız bizi hiç şaşırtmayarak bizden bir ''Uzaktan Kumandalı Araba'' istedi. Siz de arkadaşımızın dileğini gerçekleştirip onun ışıl ışıl gülümsemesine ortak olmak ister misiniz?

Miraç'ın hediyesinin geldiğini öğrendiğimiz zaman heyecanla ailesiyle iletişime geçtik. Hemen uygun bir zaman ayarladık ve hediyesini Miraç'a götürdük. Minik arkadaşımız bizi güler yüzüyle karşıladı ve hediyesini birlikte açtık. Akşam bize uzaktan kumandalı arabasıyla oynarken bir video gönderdi ve izlerken biz de çok mutlu olduk. Minik arkadaşımızın dileğini gerçekleştirerek onu mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: