BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7247 - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Onkoloji servisinde Rabdomyosarkom (bir tür yumuşak doku tümörü) tanısı almış 13 yaşındaki arkadaşımızla tanıştık. Odaya ilk girdiğimizde daha önce gördüğü fakat oynamadığı "Bil Bakalım Kim?" isimli oyunumuzu oynamak istediğini söyledi. Oyuna arkadaşımızın galibiyetiyle devam ederken sohbet o kadar koyulaştı ki oyunu bırakıp sohbet ettik. Arkadaşımızın bilim kadını olmak istediğini, arkeolojiye ilgisi olduğunu ve bulmaca çözmeyi çok sevdiğini öğrendik. Bulmaca sevdiğini öğrenince yanımızda içinde bulmacaların da olduğu bir kitap getirdiğimizi hatırlayıp çözmeye başladık. Zorlu matematik sorularıyla, sudokuyla, algoritmalarla uğraşmaya başladık. Ziyaretimizin sonunda dileğini sorduğumuzda ise biraz düşünüp  “pembe bir bisiklet” istediğini söyledi. Geleceğin bilim kadını olan miniğimizin bu dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Cuma akşamı dileğin bize ulaştığını öğrenince hafta içinin gelmesini dört gözle bekledik. Hafta içi geldiğinde hemen aileye ulaştık, hastanede olduklarını öğrenince hediyemizi alıp koşa koşa yanlarına gittik. Miniğimiz hediyesini çok beğendi, çok mutlu oldu. Miniğimize bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: