BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hatice Melek - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir kasım sabahında oyunlarımızı alıp heyecanla hastanemizin Çocuk Nöroloji servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde oldukça akıllı Hatice Melek'le tanıştık. Hatice Melek 17 yaşında ve Criggler Najjar Sendromu (Karaciğer enzim eksikliği sebebiyle gelişen sarılık) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte.

Kendisiyle tanışıp sohbet ettikten sonra ne oynamak istediğini sorduğumuzda kart oyunlarını oldukça sevdiğini söyleyen miniğimizle Uno oynadık. İlk kez oynamasına rağmen tüm turlarda bizi yendi. Her galibiyetin ardından yüzünde güzel bir gülüş beliren miniğimiz, bizim de yüzümüzü güldürdü.

Sohbetimiz sırasında boş vakitlerinde makyaj yapmayı sevdiğini ve büyüyünce güzellik uzmanı olmak istediğini söyleyen miniğimize dileğini sorduğumuzda "Far Paleti" istediğini söyledi. 

Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Hatice Melek'in hediyesinin bize ulaştığını öğrenince hemen ailesiyle iletişime geçtik ve çocuğumuzun taburcu olduğunu öğrendik. Kontrole geldikleri güzel bir aralık gününde heyecanla hediyesini teslim etmek üzere yola çıktık. 

Buluştuğumuzda Hatice Melek'in gözlerinin içi parlıyordu. Hediyesini görünce çok sevindi. 

Hatice Melek'in gülüşüne ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: