BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gencay - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir İstanbul sabahı en eğlenceli oyunlarımızla Hematoloji polikliniğinin yolunu tuttuk. Bu ziyaretimizde Gencay’la tanışma fırsatı bulduk. Kendisi 10 yaşındaymış ve Herediter Sferositoz  (Alyuvarlarda oluşan bir çeşit şekil bozukluğu) nedeniyle hastanemize misafir olmuş. Oldukça güler yüzlü , girişken ve arkadaş canlısı olduğu için hemen kaynaştık. İlk önce Bil Bakalım Kim oynadık ve çok eğlendik. Ardından Uno öğrenmek ve oynamak istediğini belirtince ona oyunu anlattık. Öğrenme aşamasında bizi fazlasıyla eğlendirdi ve oyunu yeni öğrenmesine rağmen bizi yendi. Biraz sohbet ettik ve bu sohbette en sevdiği rengin kırmızı ve mavi olduğunu ayrıca Fenerbahçeli olduğunu öğrendik. İleride ne olmak istediğini sorduğumuzda ise "Sizin gibi doktor olmak istiyorum." dedi. Ziyaretimizin sonlarına doğru dileğini sorduk ve kısa bir süre düşündükten sonra arabaları çok sevdiğini bu yüzden “uzaktan kumandalı araba” istediğini söyledi. Siz de onun bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki sevimli gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Gencay’ın hediyesinin geldiğini duyunca hemen ailesiyle irtibata geçtik ve hediyesini kendisine ulaştırdık. Gencay hediyesini görünce çok sevinmiş. Onun yüzündeki bu tatlı gülümsemeye sebep olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: