BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Furkan Buğra - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hazır havalar ısınmışken miniklerimizi ziyaret etmek için Nöroloji servisine gittik. Servise girer girmez Furkan Buğra’yı gördük ve onunla oyunlar oynamaya karar verdik. Furkan Buğra 6 yaşında ve Epilepsi (ani sinirsel değişiklikler sonucu ortaya çıkan nöbet) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. UNO oynarken bir yandan sohbet ettik ve ona büyüdüğünde ne olmak istediğini sorduk. Elektrik mühendisi olmak istiyormuş, nedenini sorduğumuzdaysa bir şeyler yapmayı çok sevdiğini söyledi. Sürekli kartondan farklı arabalar yapıyormuş. Araba oyuncaklarını çok severmiş, boş zamanında arabayla oynarmış. Ayrıca en sevdiği çizgi film Sonic, en sevdiği oyun arkadaşlarıysa ablalarıymış. Mavi rengi çok seviyor, hatta mavi balonu var ve pijamaları bile mavi. Tüm oyun boyunca bizimle konuştu ve kendini çok güzel anlattı.

Ona çok istediği bir şey olup olmadığını sorduğumuzdaysa “Uzaktan kumandalı yeşil skimmer araba” istediğini söyledi. Siz de küçük mühendisimizin dileğini gerçekleştirip ona bir tebessüm kazandırmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: