BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Furkan Buğra - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hazır havalar ısınmışken miniklerimizi ziyaret etmek için Nöroloji servisine gittik. Servise girer girmez Furkan Buğra’yı gördük ve onunla oyunlar oynamaya karar verdik. Furkan Buğra 6 yaşında ve ‘Epilepsi’ (ani sinirsel değişiklikler sonucu ortaya çıkan nöbet) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. ‘UNO’ oynarken bir yandan sohbet ettik ve ona büyüdüğünde ne olmak istediğini sorduk. Elektrik mühendisi olmak istiyormuş, nedenini sorduğumuzdaysa bir şeyler üretmeyi çok sevdiğini söyledi. Sürekli kartondan arabalar yapıyormuş. Araba oyuncaklarını çok severmiş, boş zamanında arabayla oynarmış. Ayrıca en sevdiği çizgi film ‘Sonic’, en sevdiği oyun arkadaşlarıysa ablalarıymış. Mavi rengi çok seviyor, hatta mavi balonu var ve pijamaları bile mavi. Tüm oyun boyunca bizimle konuştu ve kendini çok güzel anlattı.

Ona çok istediği bir şey olup olmadığını sorduğumuzdaysa “Uzaktan kumandalı yeşil skimmer araba” istediğini söyledi. Siz de küçük mühendisimizin dileğini gerçekleştirip ona bir tebessüm kazandırmak ister misiniz?

Miniğimizin hediyesinin geleceğini öğrendiğimizde heyecanla beklemeye başladık. Furkan’ın tatilde olduğunu ve hastaneye yakın bir zamanda gelemeyeceğini öğrendik o yüzden hediyesi elimize ulaşır ulaşmaz kargoya verdik. Kısa bir süre sonra miniğimiz hediyesine kavuşmuş oldu. Furkan hediyesine çok sevinmiş, annesinden videoya çekip bize göndermesini istemiş. Videoda çok mutlu olduğunu söylüyor ve bize teşekkür ediyor. Biz de miniğimizin bu sevincine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: