BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Evin - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Gastroloji servisinde şirin mi şirin Evin ile tanıştık. Evin 8 yaşında. Crohn tanısı(Tüm sindirim sistemini tutabilen bir hastalık ) konulmuş.Evin odaya girer girmez bizi büyük bir heyecanla karşıladı. Koyu Galatasaraylı olan Evin ile beraber oyun hamurlarıyla Galatasaray’ın amblemini yaptık. Sarı ve kırmızı renklerine bayılıyormuş. Daha sonra bizimle yanımızda getirdiğimiz Bil Bakalım Kimim oyununu oynamak istedi. Oyunu daha önce oynamamasına rağmen hepimize taş çıkartacak cinsten mükemmel oynadı ve büyük çoğunluğunu bildi. Biz oyun oynarken hastanemizi ziyarete gelen birkaç palyaçodan biri yanımıza geldi. Evin onu görünce çok sevindi. Hep beraber kumandadan mikrofonlar yaparak Ali Baba’nın Bir Çiftliği Var şarkısını söyledik. Hep beraber hoplaya zıplaya şarkılarımızı söyledik. Bu vesileyle Evin'in şarkı söylemeyi de çok sevdiğini anladık. Kendisine büyüyünce ne olmak istediğini sorunca bize öğretmen olmak istediğini söyledi. Ona nedenini sordum. Nedeni öğretmenlerin sordukları her şeyi bilebilmeleriymiş. O da her şeyi bilmek istiyormuş. Evin'e bizden istediğin bir şey var mı diye sorduğumuzda ise başta kararsız kaldı sonrasında sihirli değnek ve tacı ile birlikte bir prenses elbisesi istediğini söyledi. Siz de miniğimzin dileğini gerçekleştirip onun yüzünde bir gülümseme olmak ister misiniz?

Bugün Evin miniğimizin istediği "tacı ve değneği olan prenses elbisesini" prensesimize teslim ettik. Evin elbisesine kavuşunca öyle mutlu oldu ki servisin içinde dolaşıp herkese ne kadar şirin bir prenses olduğunu gösterdi. Servisteki doktor ablası da Evin’in sevimliliğine karşı gülümsemesine engel olamadı. Değneğini kullanarak bizlere yaptığı hokus pokusla hepimizi sonsuza kadar mutlu yaşamakla mühürledi. Evin’in güzel gülümsemesine sebep olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: