BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elif - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir İstanbul gününde Nefroloji ziyaretimizde Elif ile tanışıyoruz. Elif 3 yaşında ve SMA tanısıyla ( bir çeşit kas-sinir hastalığı) hastanemizin misafiriydi. Yanına gider gitmez enerjisiyle bizi büyülemeyi başarmıştı. Getirdiğimiz boyalarla başladık tavşanımızı boyamaya. Tavşanı boyarken renkleri İngilizce saymaya başlamıştık. Bitmek bilmeyen enerjisiyle buz kırma oyununa geçmiştik. Bu oyunu da kazandığını ilan ederek diğer oyunumuz olan hafıza oyununu oynamaya başladık. Sohbetimiz ilerledikçe büyüyünce polis olmak istediğini öğreniyoruz. Sıra ondan dilek almaya gelince bizden konuşan masal kitabı istediğini öğreniyoruz. Onun bu dileğini yerine getirerek gülümsemesine gülümseme katmak ister misiniz ?

Neşeli ve bir o kadar da akıllı Elif’imizin hastaneye kontrole geleceğini öğrenip ailesiyle iletişime geçiyoruz . Ona sürpriz yapmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz . Elif’e ulaştığımızda mutluluğu gözlerinde görüyoruz . Sırayla hediyelerini açıyoruz ve her seferinde çok beğendiğine şahit oluyoruz . Bize tatlı gülümsemesiyle teşekkür ediyor . Biz de Elif’i mutlu eden gönüllümüze teşekkür ediyoruz . 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: