BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ecrin Yaşar - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir kasım günü Pediatri servisimize Ecrin’le tanışmaya gittik. Down Sendromu (21. kromozomdaki fazlalık nedeniyle oluşan kompleks bir sendrom) sebebiyle hastanemizde tedavi gören miniğimiz 13 yaşında. Ecrin’in gözleri bizi görür görmez parladı. Çok neşeli bir o kadar da zeki olan Ecrin’in Jenga oyununda usta olduğunu öğrendik ve hemen tahta blokları dizmeye başladık. Gerçekten de Ecrin bu oyunda çok iyiydi, bizi fazlasıyla şaşırttı. Oyunumuza devam ederken Ecrin’in hayvanları ne kadar sevdiğini anladık. Bize Behlül adlı kedisinden bahsetti. İnekleri o kadar çok seviyormuş ki annesi plastik eldivene su doldurup eldivenin parmak uçlarını delerek Ecrin’e veriyormuş. Ecrin de evde inek sağar gibi oyun oynuyormuş. Bizle boyama yaparken de inek boyamak istediğini söylemişti. Boyama kitabından bir gitarı Ecrin’in en sevdiği renklerle rengarenk boyadık. Oldukça konuşkan olan miniğimizin annesiyle olan muhabbetlerini dinlemek de çok keyifliydi. Bizleri gerçekten güldüren komik espriler yapmayı başardı. Ecrin, evindeki bebek kıyafetlerini giydirebileceği büyük bir oyuncak bebeği olmasını istiyordu. Daha büyük, “Gerçek Bebek Boyutlarında Oyuncak Bebek” dilediğini söyledi. Ne kadar büyüklükte dediğimizde 2 aylık cevabını verip bizi kahkahalara boğmaya devam eden Ecrin’imizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Hediyemiz gelir gelmez Ecrin’in yanına gittik. Tam da taburcu olmadan önce bebeğini ona ulaştırmış olduk. Ecrin’le beraber bebeğine Asya ismini verdik. Ecrin bebeğine sarıldı, hep beraber çizgi film izledik ve bebeğini eve götürüp kedisi Behlül’le tanıştırmak için sabırsızlandığını söyledi. Hem Ecrin’i hem de bizi sevindirdiği için gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: