BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Dilan - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Haftaya güzel bir ziyaretle başlamak istedik ve oyunlarımızı kapıp Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Orada güzeller güzeli Dilan ile tanıştık. Tatlı arkadaşımız Dilan 17 yaşında ve Propiyonik Asidemi (Bir çeşit metabolizma hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Dilan’la önce Bil Bakalım Kim? oyununu oynamaya karar verdik. Dilan’ın kardeşi de bizim oynadığımızı görünce bize katılmak istedi. Böylece takımlara ayrıldık ve oyunumuza başladık. Bu oyunu ilk kez oynayan Dilan, ilk turlarda kazanamasa da sonrasında hızlı bir geri dönüş yaptı ve oyunumuz beraberlikle sonlandı. Oyunumuzun ardından renkli kağıtlarımız ile tavşanlar yapmaya başladık. Dilan ve kardeşi birbirinden farklı iki tavşan yaptılar ve onlara havuçlar hazırladılar. Tavşanının adını Tombiş koyan Dilan, tavşanına kocaman bir havuç yaptı. Bir yandan da sohbet ederken Dilan’ın ileride öğretmen olmak istediğini öğrendik. En sevdiği rengi sorduğumuzda karar veremediğini, hepsini sevdiğini söyledi. Yapboz yapmaktan çok hoşlanıyormuş ve boyama yapmayı da çok seviyormuş. Çokça gülüp eğlendiğimiz ziyaretimizin sonuna yaklaşırken Dilan’a bir dilek hakkı olsa bizden ne isteyeceğini sorduk. Güzel arkadaşımız gözleri parıldayarak “Bisiklet” diye cevap verdi. Siz de Dilan’ın dileğini gerçekleştirerek gözlerindeki parıltıya, yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Geçtiğimiz günlerde aldığımız güzel haber ile Dilan’ın bir süredir beklediği bisikletinin bize ulaştığını öğrendik. Heyecanla Dilan’ın ailesiyle iletişime geçtik ve uzun bir süre İstanbul’a gelemeyeceklerini öğrendik. Minik arkadaşımızı daha fazla bekletmemek için bisikletini kargo ile gönderdik. Ailesinin gönderdiği fotoğraflar ile ne kadar mutlu olduğunu gördük. Dilan bisikletini çok beğendiğini ve çok sevindiğini söyledi. Dilan’ın dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: