BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Bilal Talha - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün yeni oyun arkadaşları bulmak için gittiğimiz onkoloji servisimizde Akut Miyoloid Lösemi (AML-bir çeşit kan kanseri) teşhisiyle yatan Bilal'le karşılaştık. Bilal bizi hemen içeri buyur etti. Gülen bir yüzle karşıladı. Burada çok sıkıldığından bahsetti. Biz de o yüzden hemen oyun oynamaya başladık. Bilal'le birlikte ilk başta "Bay Böcek" adlı oyunumuzu oynadık. Bu sırada on üç yaşında olduğunu, bilgisayar oyunlarını çok sevdiğini büyüğünce de bilgisayar mühendisi olmak istediğini öğrendik. (Bu sırada ileride bizim için de bir yazılım geliştirme sözü almış olabiliriz.) Daha sonra yapboz yapmaya başladık. Bu uğraşımızda da Bilal'in parçaları büyük bir ustalıkla yerlerine yerleştirildiğine tanıklık ettik. Daha sonra miniğiminizin biraz yorulduğunu fark ederek bizden istediği şeyin ne olduğunu sorduk ve o da bize kutu oyunları oynamayı çok sevdiğini ama henüz ‘’Bil Bakalım Kim’’ oyununun olmadığını ve onu istediğini söyledi. Siz de Bilal'imizin dileğine kavuşmasını ve gülücüklerine gülücük katmak ister misiniz?

Bilal'imizin hediyesi bize ulaştığında çok mutlu olduk. Çünkü miniğimiz çok sıkılıyordu ve bizden sürekli gelmemizi istiyordu. Artık biz olmasak da biraz vakit geçirebileceği bir oyunu vardı. Hediyesini verdiğimizde gözlerinin içi parladı adeta. Çok mutlu oldu. Ve bizden hediyesini gönderen gönüllümüze teşekkür etmemizi istedi.Bir çocuğun daha mutlu olmasına vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: