BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Abdullah - İstanbul Tıp Fakültesi TIP FAKÜLTESİ

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hastanemizde birkaç gündür misafirimiz olan 15 yaşındaki Abdullah ile tanışmak ben ve arkadaşlarım için çok mutluluk vericiydi. Abdullah Atriyal Flatter (Bir çeşit kalp ritmi bozukluğu) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Odaya girdiğimizde başladı muhabbetimiz. Kendisiyle ve odadaki diğer çocuklarla birlikte hafıza oyunu oynadık. Abdullah oyun içerisinde sevecen tavırlarıyla ve kaybetmesine rağmen takındığı o olgun ve sabırlı kimliğiyle hepimizi çok etkiledi. Gerçekten çok iyimser bir çocuk. Oyunumuzu oynadıktan sonra biraz sorular sorup Abdullah'ı tanımaya çalıştık. Abdullah küçüklüğünden beri doktor olmak istiyormuş, ufakken doktorculuk oynayıp arkadaşlarına ilaç yazarmış. Bu hikaye biz tıp öğrencilerinin tanıdık olduğu bir hikaye açıkçası. Darısı Abdullah'ın başına. Abdullah boş zamanlarını PlayStation oynayarak geçirirmiş. Araba yarışları, GTA gibi oyunları oynamaktan çok zevk alırmış. Bir de anılarını biriktirmeye bayılırmış yakışıklı prensimiz. Biz de ona "Dile bizden ne dilersen!" dediğimizde aklına gelen şey tabi ki de bir fotoğraf makinesi oldu. Abdullah “Fujifilm instax mini 9 fotoğraf makinesi” istiyor. Siz de Abdullah'ımızın dileğini yerine getirip onun anılarını ölümsüzleştirmek ister misiniz? 
Biricik çocuğumuz Abdullah yeni fotoğraf makinesine kavuşunca çok mutlu oldu. Zaten bunun için çok hevesliydi onu böyle heyecanlı görmek bizleri de heyecanlandırıyordu. Abdullah'ımızın hediyesi bize ulaşır ulaşmaz ona kargoladık ve Abdullah tam da iyileşip geziye çıktığı zamana denk geldi. Şu an kendisi gezdiği yerlerde çook güzel fotoğraflar çekiliyor ona bu hediyeyi armağan eden gönüllümüz sayesinde.. Bir çocuğu daha sevindiren Leyladan Sonra ekibimize ve tabiki olmazsa olmaz tüm gönüllülerimize Abdullah ile birlikte teşekkür ediyoruz :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: