BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

. - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yanımıza oyunlarımızı, boyalarımızı da alıp onları çocuklarımıza vermek için can atarak Nefroloji servisimizin yolunu tuttuk. Miniğimizin diğer miniklerimize oynarken uzaktan bizi merakla izlediğini görünce bizimle oynamak istediğini hemen anlayıp yanına gittik. Çocuğumuz 11 yaşında ve Spinal Musküler Atrofi (SMA-bir çeşit sinir kas hastalığı) hastası. Tanıştıktan sonra Jenga'mızı kurduk ve oyunumuza başladık. Zaten o bu oyunu kardeşleriyle de oynadığı için taşları düşüren taraf maalesef hep biz olduk :( Miniğimiz bizi yenerken biraz da Fenerbahçe'den bahsettik. Sarı lacivert eşofmanlarından ne kadar fanatik olduğu ortadaydı. Hatta muhabbet kuşlarından birinin adı Fener'miş. Başta biraz çekinse de bize bir de şarkı söyledi. Miniğimizle sohbetimiz akıp giderken hiç masal bilmediğini duyunca çok şaşırdık ve ona çok sevdiğimiz "Pamuk Prenses" masalını anlattık. O da bize bilgisayar oyunlarında ne kadar iyi olduğundan ve çok iyi bilgisayar kullandığından bahsetti. Büyüyünce de bilgisayar mühendisi olmak istiyormuş. Ve zaman hızla akıp giderken tıpkı masaldaki "Yedi Cüceler" gibi her biri özel olan sayısız çocuğumuzdan biri olan miniğimizden bir dilek dilemesini istiyoruz. O da bize muhabbet kuşlarına ismini verdiği "Fenerbahçe futbol takımı maçına gitmek" istediğini söylüyor. Ayna ayna söyle bize var mı miniğimizi mutlu etmek isteyen biri bu dünyada? :)

Miniğimizin Fenerbahçe'yi çok sevdiğini herkes anlamış olmalı ki dileğini çok beklemeden gerçekleştirebildik. Gönüllümüzün güzel çabası neticesinde FB-GB maçına miniğimizi yolladık. Miniğimizinin statta olması takıma uğur getirmiş olmalı ki tam 5 gol atmışlar. Maçtan sonra sarı kanaryamızla telefonda konuşunca ne kadar mutlu olduğu sesinden de anlaşılıyordu. Hediyeleri ve geçirdiği güzel gün onu çok mutlu etmiş. Miniğimizin dileğini gerçekleştiren gönüllümüze teşekkür ederiz. Umarız tüm çocuklarımızın hayalleri bir gün gerçek olur :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: