BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

. - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Nefroloji bölümünde tanıştık miniğimizle. Miniğimiz 8 yaşında ve Wilson Sendromu (bir çeşit kalıtsal hastalık) tanısı konmuş. Odaya girer girmez güler yüzle karşıladı bizi. Oyun oynamak için geldiğimizi söyleyince de çok sevindi. Hemen yapboz yapmaya başladık. Evde de çok yapboz yaptığını, yapboz yapmayı çok sevdiğini anlattı bize. Daha sonra hafıza oyunu oynadık. Onda da bizi yendi miniğimiz :) Evde de 2 ablası ve babasıyla birlikte Kızma Birader oynuyorlarmış, miniğimiz onları da sürekli yeniyormuş. Bu sırada ailesini çok sevdiğini de ekledi tabii :). Sonrasında renkli hamurlarımızla oynamaya başladık. En sevdiği renkler kırmızı ve pembeymiş. Kırmızı hamuru görünce çok mutlu oldu. Bir arkadaşımız kemiklerin ismini saydı ve onları hamurla şekillendirmeye çalıştı. Miniğimiz de ilgiyle takip etti, çok mutlu oldu. Eczacı olmak istediğini söyledi. En sevdiği ders de Türkçeymiş. Bunu söyledikten sonra şunu da ekledi: "Daha 3. sınıfım ben, çoğu dersi görmedik ki!" :) Güleryüzlü, cana yakın ve pek de zeki bir miniğimiz anlayacağınız. Dileğini sorduğumuzda bize "püsküllü, zilli kornası olan, sepetli, pembe ve 20 jant bir bisiklet" istediğini söyledi. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmek ve mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Bugün miniğimizin hediyesi elimize ulaştı. Hediyenin geldiğini öğrendiğimizde çok sevindik, hemen ailesine haber verdik. Ailesi, sonraki gün hastane ziyaretleri olduğunu ve miniğimizin hediyeyi almak için çok heyecanlandığını söyledi. Hediyeyi teslim ettiğimizde miniğimiz de ailesi de çok mutlu oldu. Miniğimize bu mutluluğu yaşatan ve dileğini gerçekleştiren gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: