BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zeynep Beril - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bahar havası gibi bir günde içimiz biraz daha ısınmışken minik bir yüreğe dokunmak için hastanemizin yolunu tutuyoruz. Endokrinoloji servisimizde kalan 7 yaşındaki Zeynep Beril karşılıyor bizleri o tatlı gülümsemesiyle. Zeynep Otoimmün Hepatit (Bir çeşit otoimmün karaciğer hastalığı) tanısıyla misafirimiz. Onunla oyun oynamak için geldiğimizi ve UNO oyunuyla Dedektif oyunlarını getirdiğimizi söylüyoruz. Dedektif oyununu oynamayı pek bilmediğimiz için UNO oynamayı teklif ediyoruz Zeynep'e. Ama akıllı mı akıllı prensesimiz Dedektif oyununu çok iyi bildiğini ve bize öğretebileceğini söyleyince sabırsızlıkla başlıyoruz oyunumuza. Biz kartları düşünürken Zeynep atik bir şekilde tüm puanları topluyor ve birinciliği kapıyor bile. :) Oyun oynarken muhabbetimizde ise ileride doktor olmak istediğini öğreniyoruz prensesimizin. Eminiz ki çok iyi bir doktor olacak çünkü şimdiden Oyuncak Doktor Seti'yle bizi muayene edip gerekli tedavileri yaptı bile.  Tedavilerimizi aldıktan sonra da Zeynep bize Rafadan Tayfa'nın kitaplarını okudu ve bizi yine şaşırtmayı başardı. Ziyaretimizin sonuna yaklaşırken bizden bir dilek dilemesini istedik. O da bizden bir "Barbie Evi" istedi. Zeynep'in dileğini gerçekleştirip onun oyun dünyasına dahil olmak ve onu mutlu etmek ister misiniz?

Güneşli güzel bir günde hediyemizi yanımıza alıp heyecanla Zeynep Beril'in yanına gidiyoruz. Miniğimiz Zeynep ailesiyle karşılıyor bizi. Hediyeyi görünce gözleri parlıyor tabi. :) Biraz sohbet ediyoruz kendisi ve ailesiyle. Sonrasında hediyemizi miniğimize teslim ediyoruz ve heyecanı artan prensesimiz gülücükler saçarak çok teşekkür ediyor bize. Mutluluğunu hepimize bulaştırıyor. ;) Meleğimizin dileğini gerçekleştiren ve bu denli mutluluğa vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: