BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zekeriya - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün yaptığımız ziyarette hastanemizin Endokrinoloji servisinde yatmakta olan 9 yaşındaki arkadaşımız Zekeriya ile tanıştık. Kendisine 4 yıl önce Hiperlipidemi(Kolesterol yüksekliği) tanısı konulmuş. Daha odaya ilk girdiğimiz anda ne kadar enerji ve hayat dolu olduğunu anladık arkadaşımızın. Bizimle oyun oynamak ister misin dediğimizde gülümsemesiyle onay aldık. İlk başta beraber yapboz yaptık sonra işin içinden çıkamayınca canımız sıkıldı ve boyama yapmaya karar verdik. Fenerbahçeli olduğu için boyamaya hemen lacivert ve sarı kullanarak başladı. Ona Galatasaraylı olduğumuzu söyleyince yüzünde gülümsemeyle resme kırmızı da ekledi.Geleceğin doktoru olmak isteyen Zekeriya'nın bizden istediği ise bir bisiklet. Onun bu dileğini gerçekleştirerek yüzündeki gülümsemenin bir parçası olmak ister misiniz?

Bugün Zekeriya hayali olan bisikletiyle buluştu.Telefondaki sevinçli hali  bizlere fazlasıyla geçti .Onun sesini öyle neşeli, mutlu, heyecanlı duyunca bizler de  çok mutlu olduk.Hem bize hem de Zekeriya'ya bu mutluluğu yaşatan  gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: