BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Eymen - İnönü Tıp Fakültesi

1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Mayıs ayının sonuna yaklaştığımız, güzel güneşli bir bahar gününde acaba hangi miniğimizle tanışacağımızın büyük heyacanıyla hastanemizin Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ellerimizde boyama kitabımız, renkli kalemlerimiz ve oyun hamurumuzla minik prensimiz Yusuf Eymen’in odasına girdik. Yusuf Eymen 3 yaşında ve Hipertansiyon (Kan tansiyonunun yüksek olması) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekteymiş.

Bizi gören miniğimiz de çok büyük bir heyecanla bizi karşıladı. Akıllı prensimizin bizimle iletişimi de çok iyi olduğundan faaliyetlerimize geçmeden önce biraz sohbet ettik. Sohbetimiz esnasında en sevdiği rengin mavi olduğunu, en sevdiği oyuncağın ise top olduğunu öğrendik. Ablasını ve abisini çok seven miniğimiz aile fotoğraflarını göstererek bize kardeşlerini tanıttı. Bu güzel ve tatlı sohbetimizin ardından biraz boyama yapma kararı aldık. Kalemlerimizi elimize alıp baykuşlu resmimizi boyamaya başladık. Baykuşun konduğu ağaç dalının kimi yapraklarını doğadaki hali gibi yeşile boyarken kimi yapraklarını da hayal gücümüzdeki haliyle maviye boyadık. Boyamanın ardından oyun hamuruyla şekiller yapmaya çalıştık. Bir ev yapmak için üçgen bir çatı ve duvar yaptık. Şirin bir evimiz oldu. :) Miniğimiz yetenekleri, tatlı dili ve enerjisiyle bizi kendine hayran bıraktı. Ziyaretimizin sonuna doğru yaklaşırken miniğimize dileğini sorduk. Prensimiz hiç düşünmeden büyük bir coşkuyla “Futbol topu” istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek gülümsemesine ortak olmak ister misiniz? :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: